Menesztették Gulácsi Péterék edzőjét – hivatalos

Pau BarrenaElfogyott a türelem Lipcsében, már nem Marco Rose a vezetőedző (Fotó: Getty Images)
Az RB Leipzig labdarúgócsapata saját hivatalos oldalain jelentette be, hogy már nem Marco Rose a vezetőedző.
Marco Rose 2022 szeptemberében vette át az RB Leipzig irányítását, a mostani idényben viszont a klub adós maradt a jó eredményekkel: jelenleg csak a hatodik helyen áll a bajnokságban, a Bajnokok Ligájában pedig az alapszakasz után kiesett.
Rose menesztéséről már korábban is szó esett, akkor többek között Jürgen Klopp védte meg a 48 éves szakembert, aki akkor még bizalmat kapott.
Szombaton az RB Leipzig 1–0-ra alulmaradt Mönchengladbachban, a vezetőség pedig vasárnap bejelentette, hogy felmenti Rosét a munkavégzés alól. A szakvezető mellett segítői is távoznak.
A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató klub egyelőre nem jelentette be, hogy ki lesz az új vezetőedző.
Legfrissebb hírek

Dárdai Bence: Nagyon nehéz, de türelmesnek kell maradnom
Légiósok
2026.04.25. 09:30

A lipcseiek nyerték a magyaros rangadót
Német labdarúgás
2026.04.24. 22:28

Cserekapusként számítanak Gulácsi Péterre Lipcsében
Légiósok
2026.04.24. 10:00
Ezek is érdekelhetik





