Bundesliga: Hagi híres vb-gólját idézte Coman találata – videó

R. P.R. P.
2023.10.08. 19:30
Kingsley Coman (középen) nagy gólt lőtt (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójában a Bayern hamar megszerezte a vezetést a Sallai Rolanddal a kezdőjében felálló Freiburg ellen. A 12. percben Kingsley Coman hasonlóan látványos gólt szerzett, mint Gheorghe Hagi az 1994-es vb-n. A bajorok végül 3–0-ra megnyerték a találkozót.

Coman vezető gólja

Hagi találata az 1994-es vb-n

A bajorok második gólját az a Leroy Sané szerezte, aki sorozatban már a harmadik bajnokiján talált be, beállítva az egyéni csúcsát (2022-ben a Bayern, 2015-ben a Schalke mezében triplázott).

Sallai Rolandot a 85. percben lecserélték, kevéssel a Bayern harmadik gólja előtt – Coman talált be ismét.

Ezzel a győzelemmel a müncheniek a harmadik helyen állnak a tabellán, míg a Freiburg a nyolcadik.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ

Bayern München–Freiburg 3–0 (Coman 12., 85., L. Sané 25.)
Freiburg: Sallai Roland kezdőként a 85. percig játszott.
Eintracht Frankfurt–Heidenheim 2–0
(H. Larsson 39., Knauff 72.)
Bayer Leverkusen–1. FC Köln 3–0 (J. Hofmann 22., Frimpong 32., Boniface 67.)

SZOMBATON
Augsburg–Darmstadt 1–2 (Demirovics 86., ill. Skarke 52., Kempe 70. – 11-esből)
Borussia Dortmund–Union Berlin 4–2 (Füllkrug 7., N. Schlotterbeck 49., Brandt 54., Ryerson 71., ill. Gosens 9., Bonucci 31. – 11-esből)
RB Leipzig–Bochum 0–0
VfB Stuttgart–Wolfsburg 3–1 (Guirassy 66., 78., 82. – az első 11-esből, ill. Gerthardt 34.)
Werder Bremen–Hoffenheim 2–3
(Schmid 17., Stage 90+2., ill. Beier 8., Prömel 29., Bülter 90+2.)

PÉNTEKEN
Borussia Mönchengladbach–Mainz 2–2 (Neuhaus 22., Scally 88., ill. Gruda 24., Barkok 75.)

1. Bayer Leverkusen 7 6 1 23–6 +17 19
2. VfB Stuttgart 7 6 1 22–8 +14 18
3. Bayern München 7 5 2 23–6 +17 17
4. Borussia Dortmund 7 5 2 16–8 +8 17
5. Hoffenheim 7 5 2 16–11 +5 15
6. RB Leipzig 7 4 2 1 16–6 +10 14
7. Wolfsburg 7 4 3 10–9 +1 12
8. Eintracht Frankfurt 7 2 4 1 6–5 +1 10