Bundesliga: amerikai kézbe kerül a Hertha BSC

Vágólapra másolva!
2022.11.24. 12:47
null
Fotó: AFP
Lars Windhorst tulajdonos eladja a német labdarúgó-élvonalban szereplő Hertha BSC-t az amerikai 777 Panthers befektetési csoportnak.

A jelenlegi tulajdonos csütörtöki közleményében megjegyezte: a tranzakció akkor történik meg, ha a Hertha lemond a részvények visszavásárlásának jogáról. Windhorst szerdán jelentette be az eladást, de akkor még nem közölte, ki a vevő. Azt továbbra sem tudni, hogy a fővárosi klub mennyi pénzért cserél gazdát, ám az új tulajdonos a részvények 64.7 százalékát szerzi meg.

A miami székhelyű 777 Panthers csoport rutinos befektetőnek számít a labdarúgásban, többek között az olasz Genoában, a brazil Vasco da Gamában és a spanyol Sevillában van tulajdonrésze.

Windhorst 2019 óta 374 millió eurót fektetett a Herthába, azonban a várt sikerek elmaradtak: a berlinieknek a 2017-ben elért hetedik pozíció óta a 10. volt a legjobb helyezésük a Bundesligában, amelyben tavaly csak osztályozót követően maradtak bent.

Legfrissebb hírek

Bundesliga: otthon vesztett pontot a sereghajtó ellen a Bayern

Német labdarúgás
9 órája

Csak ikszelt Freiburgban a Dortmund, nem tudta megelőzni a Lipcsét

Német labdarúgás
12 órája

Bundesliga: a Hoffenheim nagyon megverte a Hamburgot, idegenben alkotott nagyot a Wolfsburg

Német labdarúgás
2025.12.13. 17:38

Három magyar a pályán, a lipcseiek kikaptak Berlinben a forduló nyitányán

Német labdarúgás
2025.12.12. 22:24

Látványos, sarkazós gól is kellett a Hamburg Werder Bremen elleni győzelméhez

Német labdarúgás
2025.12.07. 17:51

Yan Diomande triplázott, az RB Leipzig hengerelt a Frankfurt ellen

Német labdarúgás
2025.12.06. 21:07

Kane csereként 28 perc alatt triplázott, a Bayern gálázott Stuttgartban

Német labdarúgás
2025.12.06. 17:52

Az edzőváltás sem segített a Mainzon, folytatta jó sorozatát a Mönchengladbach

Német labdarúgás
2025.12.05. 22:39
Ezek is érdekelhetik