Németország: hetekre kidőlt a lipcseiek középpályása

Vágólapra másolva!
2022.09.05. 12:56
null
Dani Olmo (balra) hosszabb időre kiesett (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig 24 éves középpályása, Dani Olmo részleges szalagszakadást szenvedett a Frankfurt elleni mérkőzés elején, 4–6 hétig nem léphet pályára – adta hírül a távirati iroda.

A lipcsei együttes – amely Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik személyében három magyar válogatott játékost is keretében tud – honlapján közölte, hogy a csapat szombati bajnoki mérkőzésén a spanyol támadó középpályás részleges szalagszakadást szenvedett, és ezért hetekre harcképtelenné vált.

Dani Olmo kezdőként lépett pályára az RB Leipzigben az Eintracht Frankfurt elleni idegenbeli mérkőzésen, amelynek már az elején megsérült, és csak ápolás után tért vissza a pályára. Ott azonban már csak rövid időt töltött, és a 11. percben Emil Forsberg váltotta. A találkozón akkor még nem esett gól, végül a házigazda frankfurtiak magabiztos játékkal nyertek 4–0-ra.

A Bajnokok Ligájában főtáblás lipcseiek október 5-ig hat mérkőzést játszanak, ebben az időszakban a kupasorozat csoportkörének nyitányán kedden a Sahtar Donyecket fogadják, majd később a címvédő Real Madridhoz látogatnak, egy hónap múlva pedig a Celticet látják vendégül. A Bundesligában szombaton a Borussia Dortmunddal játszanak, majd a Mönchengladbach és a Bochum gárdájával találkoznak.

Továbbra is hiányzik az RB Leipzig keretéből Lukas Klostermann, a védő egy hónappal ezelőtt sérült meg a pontvadászat első fordulójában, és a klub tájékoztatása alapján felépülése még további heteket vesz igénybe.

(MTI)

 

Legfrissebb hírek

A Lipcse két feltétellel hosszabbítaná meg Gulácsi Péter szerződését – sajtóhír

Német labdarúgás
2 órája

Bundesliga: német középpályást és holland szélsőt igazolt a Lipcse

Német labdarúgás
Tegnap, 11:52

Timo Werner az MLS-ben folytatja – hivatalos

Minden más foci
2026.01.29. 18:14

Gulácsi érezte az irányt a tizenegyesnél, de pontokat bukott a Leipzig

Német labdarúgás
2026.01.27. 22:35

Bundesliga: megtörné góltalanságát az RB Leipzig

Német labdarúgás
2026.01.27. 10:55

Bundesliga: fordított az Augsburg, oda a Bayern München veretlensége

Német labdarúgás
2026.01.24. 17:32

A padról beszálló Olise gólt lőtt és három gólpasszt adott, a Bayern Lipcsében is kiütötte Gulácsiékat

Német labdarúgás
2026.01.17. 20:28

Bundesliga: a Bayernre is veszélyesek lehetnek a lipcsei pontrúgások

Német labdarúgás
2026.01.16. 11:12
Ezek is érdekelhetik