Németország: a Bayern elnöke kiakadt Ter Stegenre és a német szövetségre

T. I.T. I.
2019.09.19. 12:09
null
Neuer és Ter Stegen rivalizálása egyre élesebbé válik (Fotó: AFP)
Egyre nagyobb a feszültség a német válogatottnál Manuel Neuer és Marc-André ter Stegen rivalizálása miatt. A Barcelona kapusa a legutóbbi válogatott mérkőzések után adott hangot nemtetszésének, amiért továbbra is a kispadon kap helyet, szemben a Bayern München hat évvel idősebb kapuvédőjével. A nyilatkozat odáig vezetett, hogy német sajtóhírek szerint Neuer 2020-ban az Európa-bajnokság után le mondhatja a válogatottságot emiatt. Uli Hoeness, a Bayern nyáron leköszönő elnöke nem hagyta szó nélkül a történteket.

 

A Sport Bild számolt be a hírről, hogy Neuer fontolgatja a válogatottól való visszavonulást. A lap szerint a 2020-as Európa-bajnokság lehet a rutinos kapus utolsó nagy tornája a német csapattal – az ötlet pedig azután kezdett el körvonalazódni Neuer fejében, hogy Ter Stegen a sajtónak panaszkodott.

„Nem könnyű magyarázatot találnom arra, ami történik. Továbbra is megteszek mindent, amit tudok, de megmondom őszintén, ez a válogatott meccsek miatti szünet eléggé nagy csapás volt a számomra” – mondta a Barcelonában jó formát mutató Ter Stegen néhány nappal ezelőtt a Sky Sportsnak.

„Ez egy vicc” – reagált a történtekre Hoeness a Bayern Crvena zvezda ellen 3–0-ra megnyert Bajnokok Ligája-mérkőzése után. A klubvezető szerint a nyilatkozatnak sem szabadott volna megszületnie, nemhogy azt a német sajtó úgy felfújja, ahogyan aztán történt.

„A nyugatnémet sajtó látványosan kiállt Marc-André mellett, úgy támogatják, mintha legalább 17 világbajnokságot nyert volna. Azt viszont nem látom, hogy a déli sajtó ugyanígy kiállna Manuel mellett. Alapvetően helytelen, hogy egy ilyen téma a nyilvánosság elé kerülhetett. A kapuskérdés olyan dolog, ami a szövetségi kapitányra és a játékosokra tartozik csak.”

„A hierarchiának világosnak kell lennie, és a szövetség azzal járna a legjobban, ha kijelentené, Manuel Neuer az egyes. Hosszú évek óta ő a világ legjobb kapusa. Egy ideig sérült volt, de egyértelmű volt, hogy amint visszatér a régi formája, csakis ő lehet a német válogatott kapusa” – tette hozzá Hoeness.

„Nagyobb támogatást vártam a szövetségtől. De nem ez az első alkalom, hogy gondok akadnak a szövetséggel. Előbb három játékosunkkal tették ezt a világbajnoki sikertelenség miatt, most pedig Manuellel próbálják meg" – utalt a Bayern év végén visszavonuló elnöke arra, hogy a vb után Joachim Löw szövetségi kapitány kijelentette, többé nem számítThomas Müllerre, Jérome Boatengreés (az azóta már Dortmundba szerződő) Mats Hummelsre.

A 33 éves Neuer eddig 86-szor, a 27 éves Ter Stegen 22-szer lépett pályára a német válogatottban.

Legfrissebb hírek

Az első 100-szorosok, 10. rész: Franz Beckenbauer; Vesztes Eb-döntőn „ünnepelt” a Császár

Képes Sport
Tegnap, 17:13

Sérülések a német válogatottnál, stuttgarti duó jelenti a megoldást

Német labdarúgás
2026.03.23. 14:25

Megállíthatatlan bajor gépezet – íme, a Bayern München teljesítményének háttere

Képes Sport
2026.03.23. 12:21

Négyet vágott az Unionnak a Bayern; hatgólos döntetlen a Rajna-menti derbin

Német labdarúgás
2026.03.21. 17:39

„Ez az egyik kedvencem a karrierem során” – Harry Kane az ötvenedik BL-góljáról

Bajnokok Ligája
2026.03.19. 14:41

Bajnokok Ligája: bemutatkozott az első 2010-es születésű játékos

Bajnokok Ligája
2026.03.19. 12:59

Otthon is kiütötte az Atalantát, 10–2-es összesítéssel BL-negyeddöntős a Bayern

Bajnokok Ligája
2026.03.18. 22:50

Pau Cubarsí: Mindenképpen tovább kell jutnunk

Bajnokok Ligája
2026.03.18. 11:15
Ezek is érdekelhetik