Hertha: Dárdai nem számít a visszatérőkre szombaton

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.09.20. 18:27
null
Bent hagyja a kezdőben a fiatalokat (Fotó: AFP)
A német bajnokság 4. fordulójában a Hertha a vele holtversenyben a 4. helyen álló Borussia Mönchengladbachot fogadja szombaton. A találkozó előtt Dárdai Pál, a berliniek vezetőedzője a hazai bajnoki mérkőzések előtti szokásos sajtótájékoztatóján elmondta, ugyan sok sérült játékosa felépült, egyelőre még nem számít rájuk.

 

A héten több játékos is felgyógyult a sérüléséből és újra edzésbe állt, ám legtöbbjük nem kap helyet automatikusan a kezdőcsapatban. Matthew Leckie, Alexander Esswein, Thomas Kraft, Maximilian Mittelstädt és Peter Pekarík is edzésbe állt a legutóbbi bajnoki óta, amivel kényelmes gondokkal szembesítették Dárdait.

„Azt hiszem, hogy a visszatérők nem jelentenek választási lehetőséget szombatra. Nem tehetem meg, hogy a fiatalokat csak úgy kiveszem a csapatból, amikor jól játszottak az elmúlt időben. Akik sérültek voltak és már felépültek, meg kell küzdjenek a csapatban lévőkkel, akaraterőt kell mutatniuk, és miután bekerültek a csapatba, ott is elő kell valamivel rukkolniuk” – fogalmazott Dárdai a sajtótájékoztatón.

A Herthánál egyébként a védelem középső részét leszámítva jelenleg egészséges versenyhelyzet uralkodik, Dárdai a legtöbb poszton legalább két egészséges futballistával számolhat.

Legfrissebb hírek

Menesztette vezetőedzőjét a Wolfsburg – hivatalos

Német labdarúgás
13 órája

A Freiburg kezéből kicsúszott a kétgólos előny, de így is bajnokká avatta a Bayern Münchent

Német labdarúgás
16 órája

Bundesliga: megúszta a horrorisztikus ütközést a bochumi csatár

Német labdarúgás
17 órája

Lőw Zsolt: Ha a félidőben ajánlották volna fel, nem írom alá a döntetlent, de...

Német labdarúgás
Tegnap, 11:45

Bundesliga: Dárdai Bencéék nagy verést kaptak Dortmundban

Német labdarúgás
2025.05.03. 20:26

Kétgólos hátrányból fordított a Bayern Lőw Zsolték ellen, de Poulsen a 95. percben elnapolta a bajnokavatást

Német labdarúgás
2025.05.03. 17:25

Kapuscsere, 14 perces ráadás és döntetlen Heidenheimben, még semmi sem dőlt el a Bundesliga alsóházában

Német labdarúgás
2025.05.02. 22:49

Lisztes Krisztiánt nyáron kölcsönadhatja az Eintracht Frankfurt

Légiósok
2025.05.02. 16:42
Ezek is érdekelhetik