Hertha: Sok hazai edző előre akar lépni, de félretolják – Petry

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.03.14. 10:56
null
Petry Zsolt szerint kellenek magyar szakemberek a válogatott szakmai stábjába (Fotó: Imago)
A Bundesligában szereplő Hertha BSC kapusedzője, Petry Zsolt a delmagyar.hu-nak adott nyilatkozatában beszélt Dárdai Pál vezetőedzőről, a saját elképzeléseiről, a válogatottról, és arról is, hogy hogyan látja a hazai futballt.

 


„Kiválóan ráérez olyan dolgokra, amelyek nem tanulhatók – fejtette ki véleményét Petry Zsolt Dárdai Pálról. – Érti a játékosok nyelvét, a kollégáinak szabad kezet ad, jó vele együtt dolgozni – ezt nem mindenhol éreztem. Követel is: aki saját magától a maximumot várja, az a stábjánál isígy gondolkozik.Nem szemellenzővel jár, igyekszik újraértelmezni a futballt, reflektál az újításokra.”

A Hertha kapusedzője a nemrég adott interjújában elmondta, hogy nem dolgozna itthon. Mint kiderült, ez a válogatottra is igaz, mert szerinte az utóbbi időben több szövetségi kapitány is rossz felfogásban állította össze a szakmai stábot.

„A Herthánál olyan környezetben dolgozhatok, ahol a befektetett munka elismeréssel párosul – mondta Petry. – Nem tudom elképzelni, hogy ez otthon működne.A válogatottnál az utóbbi években a külföldi kapitány telepakolta külföldiekkel a stábot ahelyett, hogy feltörekvő, nyitott magyar szakembereket keresett volna.Ha a sajátjaidat hozod, rögtön ellenszenvessé válsz. Kivételt jelentett Erwin Koeman, de igaz a megállapítás Lothar Matthäusra és Bernd Storckra. Utóbbiról sokszor lehetett hallani, hogy tiszteletlenül viselkedett a környezetével. Kellenek magyarok a stábba, így tudunk belekerülni egy pozitív spirálba, ami ha működik, tíz év alatt változást hozhat.”

Petry ettől függetlenül szívesen segít a hazai szakembereknek, ha a tanácsát kérik.

„Néhány hete hívott a Puskás Akadémia, hogy szeretnék, ha elmennék hozzájuk, meg is lepődtem a felkérésen – mesélte a kapusedző. – Elfogadtam, mert ha kérdeznek, elmondom a tapasztalataimat, de a nyakára járni nem akarok senkinek.Sok jó szakember van otthon, aki előre akar lépni, nem csak a kihűlt levest kavargatni, az más kérdés, hogy az ilyet könnyen félretolják, mert ez egy zárt rendszer.Egy akadémia igazgatójaként akkor verném a mellem, ha minden évben kinevelnék olyan játékost, akit elvisz a Mönchengladbach, a Valencia vagy a Porto. Ehhez képest a Puskásban olykor kilenc külföldi van a pályán, ennyi a saját nevelésű játékosokból kellene. Az NB I színvonala pedig folyamatosan csökken.”

Az 51 éves tréner elmondta még, hogy a hazai bajnokságokban nem keres játékosokat a csapatának, mert a sebesség egészen más Németországban, de az Illés Akadémián nevelkedő Kiss Ágostonról el tudja képzelni, hogy egyszer a Bundesligában védjen.

A teljes interjút ide kattintva olvashatja el!

Legfrissebb hírek

Dárdai Bence a vb-kijutásról, a Real Madridról és egyszerre három Dárdairól álmodik a válogatottban

Magyar válogatott
1 órája

Thomas Müller: Guardiola óta egyik edző–csapat kapcsolat sem működött igazán

Német labdarúgás
2 órája

Micsoda egybeesés: Kompany utolsó Bundesliga-meccsén debütált a Bayernben 500 bajnokiig jutó Thomas Müller

Német labdarúgás
2025.04.28. 11:24

Schäfer Andrásék egy pontot szereztek Bochumban

Német labdarúgás
2025.04.27. 18:19

Lőw Zsolt: Nagy terveink voltak, egészen másképp akartunk játszani

Német labdarúgás
2025.04.27. 14:20

Oda Lőw Zsolt bajnoki veretlensége, a Frankfurt nyerte meg a rangadót

Német labdarúgás
2025.04.26. 20:28

Simán nyert a Bayern München Thomas Müller 500. bajnokiján, de még nem bajnok

Német labdarúgás
2025.04.26. 17:55

Hazai pályán kapott ki a Stuttgart a kiesőjelölttől

Német labdarúgás
2025.04.25. 22:29
Ezek is érdekelhetik