Hertha: nagyra tartják, hogy Dárdai beismerte tévedését

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.01.20. 21:31
null
Dárdai Pál és Marvin Plattenhardt egy tavalyi bajnoki mérkőzés után (Fotó: AFP)
Közeleg az idei első bajnoki, a berlini sajtó egyre intenzívebben foglalkozik a Herthával – a Berliner Kurier például arról írt pénteken, hogy Dárdai Pál vezetőedző sportszerűen beismerte: elsőre rosszul ítélte meg csapata egyik labdarúgóját, Marvin Plattenhardtot, aki időközben alapjátékosává vált.

 

„Bocsánatot kérek, kezdetben túl kemény voltam vele” – idézi Dárdai Pált írása elején a berlini lap, elismerését fejezve ki a vezetőedző szép sportemberi gesztusa láttán.

Marvin Plattenhardt 2014 nyarán került a Nürnbergtől a Herthához, és Jos Luhukay, az akkori vezetőedző nem sok játéklehetőséget adott neki. Platte lekerült az U23-asokhoz, ahol Dárdai két vesztes mérkőzésen látta – és egy végtelenül frusztrált játékos benyomását keltette benne.

„Mielőtt megkezdtem a munkát az első csapattal, volt egy szakmai megbeszélésem Rainer Widmayer pályaedzővel és Michael Preetz sportigazgatóval – emlékezett vissza a történtekre Dárdai. – Mondtam nekik, hogy az U23-ban nyújtott teljesítménye alapján nem látok fantáziát Plattéban. Aztán elkezdődött a közös munka, és rá kellett döbbenjek, milyen nagy munkabírású és jó teljesítményre képes futballista, aki példaképnek is tökéletes. Ma már jó barátok vagyunk!”

Dárdai keze alatt Plattenhardt alapember lett a Herthában (a lehetséges 65 bajnokiból 60-on pályára lépett), a szabadrúgások specialistája.

„Hála Marvinnak, a bal oldalon nagyon jók vagyunk – folytatta Dárdai. – S akkor még ott vannak a szabadrúgásgóljai. Nem lenne baj, ha minden meccsen rúgna egyet…”

A Bundesliga-tabella harmadik helyén álló Hertha vasárnap 15.30-tól a kilencedik helyezett Leverkusen vendége lesz.

Legfrissebb hírek

Korábbi klubja gyógyszerei miatt bármikor meghalhat a horvát csatár

Német labdarúgás
2025.10.09. 14:59

Dárdai Bence: Remélem, később azt mondhatom, ez az időszak erősebbé tett

Légiósok
2025.10.07. 17:31

Harry Kane szívesen szerződést hosszabbítana a Bayern Münchennel

Német labdarúgás
2025.10.07. 15:06

Kiütéssel nyert a Hamburg a Mainz ellen

Német labdarúgás
2025.10.05. 19:40

Gulácsi Péter: Egyértelmű volt, hogy maradni akarok

Német labdarúgás
2025.10.05. 10:23

Luis Díaz duplájára alapozva Frankfurtban is hibátlan maradt a Bayern München

Német labdarúgás
2025.10.04. 20:30

Gulácsi és Orbán végig a pályán volt, a Lipcse elhozott egy pontot Dortmundból

Német labdarúgás
2025.10.04. 17:28

Idegenbeli győzelmével már BL-helyen áll az újonc Köln

Német labdarúgás
2025.10.03. 22:29
Ezek is érdekelhetik