Hertha: „Teljesült egy álom” - édesapja nem félti Dárdait

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.02.06. 08:38
Dárdai Pál a csütörtöki bejelentés óta már nem csak a magyar válogatottat, hanem a Hertha első csapatát is irányítja. Édesapja, a PMFC korábbi játékosa és edzője, idősebb Dárdai Pál a Nemzeti Sportnak nyilatkozott fia új megbízatása kapcsán.

„Nem féltem a fiamat – nyilatkozta idősebb Dárdai Pál a Nemzeti Sportnak, miután fiát csütörtökön megbízták a Hertha BSC irányításával. – Boldog vagyok, de hát eddig is az voltam. Szerdán kint voltunk a Hertha–Leverkusen mérkőzésen, na, azon szomorkodtunk az egy-nullás vereség miatt, azonban nem gondoltam, hogy ilyen hamar változás lehet, és Palcsit kérik fel vezetőedzőnek. Persze azzal is tisztában voltam, hogy a klubnál elismerik a munkáját.” idősebb Dárdai Pál a Nemzeti Sportnak, miután fiát csütörtökön megbízták a Hertha BSC irányításával. – Boldog vagyok, de hát eddig is az voltam. Szerdán kint voltunk a Hertha–Leverkusen mérkőzésen, na, azon szomorkodtunk az egy-nullás vereség miatt, azonban nem gondoltam, hogy ilyen hamar változás lehet, és Palcsit kérik fel vezetőedzőnek. Persze azzal is tisztában voltam, hogy a klubnál elismerik a munkáját.”

„Mivel ismerem, nem féltem a fiamat – folytatta a szövetségi kapitány édesapja. – Biztos vagyok benne, hogy minden támogatást megkap a vezetőktől, és nem okoz csalódást. Palcsinak az volt az álma, hogy a Bundesligában legyen vezetőedző. Annak idején mérges voltam rá, amikor nem igazolt át a Bayern Münchenbe, de a mostani kinevezés is azt mutatja, nem döntött rosszul, hiszen nagyon megbecsülik őt Berlinben. Hiszem, hogy bent tartja a csapatot a Bundesligában, az ugyanis nagy lépés lenne az edzői pályáján.”

Dárdaival kapcsolatban a Digi Sport „Reggeli Start” című műsorában megszólalt a Magyar Labdarúgó-szövetség szóvivője, Sipos Jenő, aki ismét megerősítette, hogy a berlini kinevezéstől függetlenül, a korábbi megállapodásnak megfelelően a szakember az Eb-selejtezők végéig irányítja a magyar válogatottat.

Legfrissebb hírek

Az MLSZ visszavonja az időpont-korlátozásokra vonatkozó határozatát, újra lehetnek esti meccsek

Labdarúgó NB I
6 órája

MLSZ: kiderült, mikor rendezik a Ferencváros–Újpest rangadót

Labdarúgó NB I
8 órája

Olvasóink szerint nem volt jogos Bódog Tamás eltiltása

Labdarúgó NB I
13 órája

MLSZ: Batikot három meccsre eltiltották, Oláh ellen fegyelmi eljárás indul – pedig mindketten csak sárgát kaptak

Labdarúgó NB I
2026.08.19. 17:46

Fegyelmi eljárás is indul Bódog Tamás ellen

Labdarúgó NB I
2026.08.19. 16:25

Vida Máté: A pályafutásomat a sérülések törték ketté

Magyar válogatott
2026.08.19. 06:37

Csányi Sándor súlyosnak és elfogadhatatlannak tartja az Infantino-tervet

Minden más foci
2026.08.18. 15:00

Újabb rangos nemzetközi feladatokat kaptak a magyar labdarúgó-játékvezetők

Minden más foci
2026.08.18. 14:07