Németország: a legnagyobb kitüntetést kapták Lahmék

MTI MTIMTI MTI
2014.11.10. 15:19
Magas állami kitüntetést kaptak hazájukban a nyáron világbajnoki címet szerző német labdarúgó-válogatott tagjai.   

A futballisták hétfőn, Berlinben vehették át az Ezüst Babérlevél elnevezésű díjat Joachim Gauck államfőtől. Ez a sportolóknak adható legmagasabb kitüntetés Németországban.

„Világbajnok, ennél nincs feljebb. Németország köszönetet mond” – mondta Gauck.

A szövetségi delegációt Wolfgang Niersbach elnök, Joachim Löw szövetségi kapitány és Philipp Lahm csapatkapitány vezette. Utóbbi a brazíliai torna után lemondta a válogatottságot, akárcsak Miroslav Klose és Per Mertesacker.

A 23 világbajnok közül csak Julian Draxler és Andre Schürrle hiányzott a hétfői ünnepségről, amelyen részt vett Angela Merkel kancellár és Joseph Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség elnöke is.

Az együttes tagjai este díszvendégek lesznek A csapat című vb-film bemutatóján.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: lágyéksérülés miatt nem edzett a németek balbekkje

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:31

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Manuel Neuer: A cserék is jó energiákat hoztak a játékba

Foci vb 2026
2026.06.14. 22:55

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Xabi Alonso után újra spanyol edzője lesz a Leverkusennek – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.04. 13:42

Német kiütés, Miroslav Klose elindul a vb-gólrekordig vezető úton

Minden más foci
2026.06.01. 12:22

Erdély Csanád: Ha az elején nekünk beakadna egy gól, az lélektanilag nagyon jó tenne velünk

Jégkorong
2026.05.21. 12:45

Manuel Neuer további egy évig a Bayern München játékosa lesz – hivatalos

Német labdarúgás
2026.05.15. 18:05
Ezek is érdekelhetik