Bundesliga: tovább nőttek a mezreklámbevételek

MTI MTIMTI MTI
2013.11.29. 11:38
Tovább nőttek a mezreklámokból származó bevételek a német Bundesligában szereplő labdarúgókluboknál.

A sportmarketinggel foglalkozó Repucom vállalat jelentése szerint a jelenlegi idényben a 18 egylet összesen 127.8 millió eurót keres a trikókon elhelyezett hirdetéseken. Az előző szezonban ez az összeg még csak 119.8 millió volt, ami 6.7 százalékos növekedést jelent.

A legjövedelmezőbb szerződéssel a címvédő és listavezető Bayern München rendelkezik, amely becslések szerint 27 millió eurót kap a reklámért. Szalai Ádám csapata, a Schalke 04 mintegy 15 millióval a második helyen áll, harmadik pedig a VfL Wolfsburg 12 millióval.

Legfrissebb hírek

A Real Madrid vinné Schlotterbecket, de bekavart az ügybe a játékos vb-n összeszedett sérülése

Spanyol labdarúgás
2026.06.23. 18:26

Menesztették Gulácsiék vezetőedzőjét – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.17. 18:32

Gyakorlatilag eldőlt: marokkói vb-résztvevővel erősít a Bayern München

Foci vb 2026
2026.06.15. 12:05

„Felesleges ajánlatot tenniük” – a Bayern elnöke üzent a Real Madridnak Olise miatt

Német labdarúgás
2026.06.09. 11:05

Máris sorsoltak: a Bayern München a harmadosztály bajnokával kezd a Német Kupában

Német labdarúgás
2026.06.06. 19:32

Xabi Alonso után újra spanyol edzője lesz a Leverkusennek – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.04. 13:42

A PSG-t öt, az Arsenalt három játékos képviseli a BL-idény álomcsapatában

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 18:34

A visszatérő Adi Hütter az Eintracht Frankfurt új vezetőedzője

Német labdarúgás
2026.05.31. 13:26
Ezek is érdekelhetik