Bayern: a csapatkapitánynak két meccset kell kihagynia

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.11.28. 16:31
A tegnapi hírekkel ellentétben Philipp Lahm sérülése súlyosabb a vártnál: a Bayern München labdarúgócsapatának kapitánya combizomhúzódást szenvedett a CSZKA Moszkva ellen megnyert Bajnokok Ligája-csoportmeccsen (1–3), ami miatt legalább egy hetet kell kihagynia.

Lahmot a 28. percben le kellett cserélni, miután egy sprintet követően a combjához kapott (az őt váltó Thiago Alcántara egyébként gólpasszal járult hozzá a címvédő sikeréhez). A 30 éves védő combizomhúzódást szenvedet, a klub hivatalos közlése szerint egy hét kihagyás vár, majd a jövő heti kontrollok után derül ki, hogy mikor állhat újra edzésbe.

Mindez azt jelenti, hogy Lahm lemarad az Eintracht Braunschweig elleni szombati, hazai bajnokiról és az Augsburg elleni szerdai Német Kupa-mérkőzésről.

Lahm egyébként a nyolcadik a maródiak listáján a Bayernnél: Bastian Schweinsteiger, Mario Mandzukic, Franck Ribéry, Xherdan Shaqiri, Claudio Pizarro, Diego Contento és Holger Badstuber is sérüléssel bajlódik.

Legfrissebb hírek

„Eta miatt különösen boldog vagyok” – történelmi győzelem és felszabadultság az Union Berlinnél

Német labdarúgás
12 órája

Schäferék hat nyeretlen meccs után győztek újra Mainzban

Német labdarúgás
Tegnap, 21:40

Harry Kane kihagyott tizenegyese is belefért, a Bayern nyert Wolfsburgban

Német labdarúgás
2026.05.09. 20:30

Willi Orbán gólt fejelt, a Lipcse már biztosan bronzérmes

Német labdarúgás
2026.05.09. 17:31

A Dortmund bebiztosította a második helyét

Német labdarúgás
2026.05.08. 22:24

BL: a Bayernt sújtó bírói hibák miatt keseregnek Németországban

Bajnokok Ligája
2026.05.07. 11:29

Dembélé beelőzte Mbappét; a PSG a Barcelona gólrekordját ostromolhatja a budapesti BL-döntőben

Bajnokok Ligája
2026.05.07. 11:03

Bayern–PSG: ezért nem volt szabálytalan Joao Neves kezezése

Bajnokok Ligája
2026.05.07. 09:40
Ezek is érdekelhetik