Légióssors: Király hajlik a fizetéscsökkentésre; szóba került a Herthánál

Vágólapra másolva!
2010.12.23. 15:40
null
Király Gábor hajlik fizetése csökkentésére is (Fotó: Imago)
Korábban beszámoltunk róla, hogy Király Gábor klubja anyagi gondjai miatt kispadra kerülhet az 1860 Münchennél. A futballista menedzsere, Filipovics Vladan a Nemzeti Sport Online-nak elmondta, a kapus a probléma megoldása érdekében hajlana fizetése csökkentésére is. Információink szerint közben korábbi csapatánál, a Herthánál is felvetődött a neve.
Korábban beszámoltunk róla, hogy az anyagi problémákkal küzdő 1860 München hamarosan a kispadra száműzheti az együttes első számú kapusát, a legjobban fizetett játékosok közé tartozó Király Gábort. A csapat ezzel akadályozná meg azt, hogy a magyar válogatott játékos szerződése automatikusan meghosszabbításra kerüljön a szezon végén.

„Nagy anyagi gondok vannak az 1860 Münchennél, ez tény, mint ahogy az is, hogy a statisztikák alapján ősszel Király Gábor volt a Bundesliga 2. legjobb kapusa és szakmailag maximálisan elégedettek is vele, így érthető, hogy nem akar a kispadra kerülni" – válaszolt a Nemzeti Sport Online megkeresésére a válogatott kapus menedzsere, Vladan Filipovics.

„Tárgyalunk a müncheniekkel, mindkét fél szempontjából a lehető legjobb megoldást szeretnénk megtalálni, Gábor nem zárkózik el a fizetése csökkentésétől sem, de természetesen csak bizonyos keretek között" – fogalmazott a játékosügynök, aki szerint a klubváltás is elképzelhető, de nem ez az elsődleges céljuk.

A hírek szerint Király neve korábbi csapatánál, a Herthánál is szóba került, de Filipovics ezt az értesülésünket nem kívánta kommentálni.

A Hertha első számú kapusa, Maikel Aerts súlyos térdsérülése miatt még nem bevethető, cseréje a veterán Marco Sejna, illetve a tapasztalatlan Sascha Burchert. A berliniek Michael Rensing iránt is érdeklődtek, de a Bayern volt kapusa az 1. FC Kölnhöz igazolt.

Legfrissebb hírek

Kosznovszky Márk: Sosem akartam feladni az álmaimat – interjú a Portsmouth magyar légiósával

Légiósok
Tegnap, 7:49

A spanyol harmadosztályba igazolhat Mario Balotelli – csütörtöki transzferhíradó

Minden más foci
2025.07.31. 21:30

Újabb világbajnok labdarúgó távozott Madridból – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.07.31. 10:05

Kl-selejtező: a fájó vereség után is optimisták a kassaiak, jön a visszavágó!

Európa-konferencialiga
2025.07.31. 08:33

A Chelsea az Ajaxszal, Alexander Isak a Liverpoollal egyezett meg – szerdai transzferhíradó

Minden más foci
2025.07.30. 23:15

A Leverkusen kulcsemberével erősített a Premier League újonca – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.07.30. 11:50

Megoszlott olvasóink véleménye a Dominik-névadásról

Magyar válogatott
2025.07.30. 11:19

Thomas Müller Kanadába szerződik; Neymar európai klubbal tárgyal – keddi transzferhíradó

Minden más foci
2025.07.29. 23:10
Ezek is érdekelhetik