Kirobbanó formában lévő nationalelffel mérkőznek meg a mieink; Így telt az új edző első hete Debrecenben

S. T. J.S. T. J.
Vágólapra másolva!
2024.11.18. 23:34

A Nemzeti Sport keddi számából ajánljuk:

 

Utolsó mérkőzését játssza a Nemzetek Ligája csoportkörében a magyar labdarúgó-válogatott. Könnyűnek semmiképpen sem ígérkezik a Németország elleni keddi csata. Már csak azért sem, mert aktuális ellenfelünk kirobbanó formában várja a budapesti összecsapást, a hétvégén Freiburgban 7–0-ra verte meg a bosnyák együttest. A nationalelf kegyelmet nem ismerő gépezetté változott az elmúlt időszakban, és biztos csoportelsőként (no meg negyeddöntősként) várja a mieink elleni mérkőzést. Marco Rossi szövetségi kapitány szerint „egyértelmű, a német együttes Európa három legjobb csapata közé tartozik, Spanyolország mögött a második legerősebb válogatott. Julian Nagelsmann szövetségi kapitány a kezdeti nehézségek után jó útra terelte a gárdát, nehéz kilencven perc vár ránk. Túl azon, hogy technikai képzettség terén kiemelkedők a német labdarúgók, csapatszinten is kiválóak.”

Bizakodhatnak a kispesti szurkolók, benne van a pakliban, hogy hamarosan jelentős változás lesz a szégyenszemre az NB II utolsó helyén szerénykedő Bp. Honvéd szakmai stábjában: a Nemzeti Sport információja szerint Szabó István veheti át az év végén Laczkó Zsolt helyét a kispadon. A rutinos, 57 éves szakember túlzás nélkül csodát tett Kecskeméten, ha szabad kezet kap, a neve garancia lehet a sikerre a Bozsik Arénában is. Hogy jelenleg mi a siker Kispesten, persze más kérdés: a 14-szeres bajnoknál egyelőre reálisan csak a biztos bennmaradásról lehet szó. Az együttesre 2024-ben még két bajnoki vár rá, a Kisvárda elleni idegenbeli, valamint a Vasas elleni hazai összecsapás, egyik mérkőzésen sem a szétesett kispestiek sikere várható. A 14., már benn maradó pozícióban lévő Tatabánya előnye jelenleg négy pont.

Nem könnyű követni, hányadik szakember ül a Debrecen kispadján az idényben, jelenleg Nestor El Maestro kezében az irányítás. A szakember egy hete irányítja a Lokit (előtte Szrdjan Blagojevics és Máté Csaba dolgozott, míg Dombi Tibor kétszer ugrott be), kíváncsiak voltunk, a szerb-angol edző milyen változást hozott a mindennapokba. „Az első benyomásaink pozitívak – mondta lapunknak Bárány Donát, a debreceniek csatára. – A szakember ténykedett Ausztriában és Németországban is, érződik, hogy fontos nála az erőnlét, ennek megfelelően kőkemény, intenzív edzéseken veszünk részt. Az elmúlt napokban a védelem stabilizálására fektette a legnagyobb hangsúlyt, ez persze logikus, hiszen az eddigi tizenkét bajnokin huszonnégy gólt kaptunk, ez nagyon sok.” A DVSC legközelebb a sereghajtó Kecskemétet fogadja.

A NEMZETI SPORT NAPILAPOT DIGITÁLIS FORMÁBAN ITT OLVASHATJA EL!

 

Legfrissebb hírek

A kapus, akit szerettek az emberek – Kő András publicisztikája

Magyar válogatott
6 órája

Hajrá, előrébb! – Malonyai Péter jegyzete

Vízilabda
6 órája

Eb-döntőben a női pólósok!; Gruber Zsombor: Varga Barnabás örököse akarok lenni

E-újság
6 órája

Női pólósainknak a világbajnokon át vezet az út az Eb-döntőbe; Tóth Zita a 20 közé kerülhet

E-újság
2026.02.02. 23:35

A Ferencváros a forduló nyertese; Varga Barnabás majdnem hős lett az AEK-ben

E-újság
2026.02.01. 23:24

Kinek jó az ETO és a Loki döntetlenje? Liu Shaoang kínaiként védhet olimpiai bajnoki címet

E-újság
2026.01.31. 23:53

Megint a Ludogorec – az Európa-liga rájátszásában jönnek a bolgárok; A BL-gála után valóságteszt vár a Liverpoolra

E-újság
2026.01.30. 23:50

Elvesztette veretlenségét, és a rájátszásban folytatja a Ferencváros; Két világ között: miért más a Liverpool Európában, mint Angliában?

E-újság
2026.01.29. 23:58
Ezek is érdekelhetik