D. Á. 2021.05.15 23:57 Frissítve: 2021.05.17 00:03

Vasárnapi sportműsor: NB II-es bajnokavatás; női kézi MK-döntő

A hét utolsó napján eldől, ki jut fel a labdarúgó NB I-be, de nem maradunk csúcsfutball nélkül sem: a német Bundesligában az RB Leipziget láthatjuk, az olasz Serie A-ban a Milan lép pályára, a La Ligában pedig folytatódik a versenyfutás a bajnoki címért, egy időpontban játszik a Real, az Atlético és a Barcelona is. Valter Attila továbbra is rózsaszín trikóban teker a Giro d’Italián, s jön a Tour de Hongrie utolsó szakasza is. A női kézilabda Magyar Kupa fináléjában DVSC–Győr meccset rendeznek, a férfi vízilabda ob I elődöntőjében újra összecsap az OSC és az FTC. Folytatódik a vizes Eb, és lesz még MotoGP is.

 

MÁJUS 16., VASÁRNAP

FUTBALLPROGRAM

NB II
38. (UTOLSÓ) FORDULÓ 
– élőben az NSO-n!
17.00: Pécsi MFC–Soroksár
17.00: BFC Siófok–Szentlőrinc
17.00: Szolnoki MÁV FC–Aqvital FC Csákvár
17.00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Kazincbarcika SC
17.00: FC Ajka–Nyíregyháza Spartacus
17.00: Kaposvári Rákóczi FC–Dorogi FC
17.00: Budaörs–Debrecen EAC 
18.30: Gyirmót FC Győr–Békéscsaba 1912 Előre (Tv: M4 Sport)
18.30: Debreceni VSC–Szombathelyi Haladás (Tv: M4 Sport)
18.30: Vasas FC–ETO FC Győr (Tv: M4 Sport)

NB III
36. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
14.30: DVSC II–Füzesgyarmat
17.00: Cegléd–Sényő
18.00: Tiszafüred–Salgótarján
18.00: DVTK II–GyöngyösJászberény–Eger
18.00: Balassagyarmat–Mezőkövesd II
18.00: DVTK II–Gyöngyös
18.00: Tiszaújváros–Hatvan
18.00: Sajóbábony–Tállya
18.00: Kisvárda II–Putnok
18.00: Tiszakécske–BVSC
KÖZÉP-CSOPORT
11.00: Honvéd II–Dunaújváros
18.00: Körösladány–FTC II
18.00: Taksony–Kozármisleny
18.00: Iváncsa–Szegedi VSE
18.00: Vác–FC Dabas
18.00: Hódmezővásárhely–Monor
18.00: Szekszárd–Majos
18.00: ESMTK–Újpest II
18.00: Rákosmente–Kecskemét
18.00: Dabas-Gyón–Paks II
NYUGATI CSOPORT
11.00: Puskás Akadémia II–Érd
11.00: THSE-Szabadkikötő–Ménfőcsanak
16.00: Sopron–Nagykanizsa
16.00: Veszprém–Komárom
18.00: Lipót–Bicske
18.00: III. Kerületi TVE–Fehérvár II
18.00: Tatabánya–Mosonmagyaróvár
18.00: Nagyatád–ZTE II
18.00: Balatonfüred–BKV Előre
18.00: Pápa–Gárdony

NŐI NB I
21. FORDULÓ
17.00:
Szt. Mihály–Haladás Viktória, Makó

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
DÖNTŐ

21.00: Chelsea (angol)–FC Barcelona (spanyol), Göteborg (Tv: M4 Sport)

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
13.00:
Crystal Palace–Aston Villa (Tv: Digi Sport1)
15.05: Tottenham–Wolverhampton
17.30: West Bromwich Albion–Liverpool (Tv: Digi Sport1)
20.00: Everton–Sheffield United

FRANCIA LIGUE 1
37. FORDULÓ
21.00:
Bordeaux–Lens
21.00: Dijon–Nantes
21.00: Lille–St.-Étienne (Tv: Digi Sport3)
21.00: Lorient–Metz
21.00: Monaco–Rennes
21.00: Montpellier–Brest
21.00: Nice–Strasbourg
21.00: Nimes–Lyon
21.00: Olympique Marseille–Angers
21.00: PSG–Reims (Tv: Digi Sport2)

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
18.00:
Mainz–Dortmund (Tv: Sport1)
20.30: RB Leipzig–Wolfsburg (Tv: Sport2) – élőben az NSO-n!

NÉMET 2. BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
15.30:
Osnabrück–Hamburg (Tv: Sport1)

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
12.30:
Fiorentina–Napoli
15.00: Benevento–Crotone (Tv: Digi Sport3)
15.00: Udinese–Sampdoria (Tv: Digi Sport1)
18.00: Parma–Sassuolo (Tv: Digi Sport2)
20.45: Milan–Cagliari (Tv: Digi Sport1)

ROMÁN LIGA 1
RÁJÁTSZÁS, 8. FORDULÓ
21.00:
Sepsi OSK–FCSB – élőben az NSO-n!

SPANYOL LA LIGA
37. FORDULÓ
18.30:
Alavés–Granada
18.30: Athletic Bilbao–Real Madrid (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
18.30: Atlético Madrid–Osasuna (Tv: Spíler2)
18.30: Betis–Huesca
18.30: Cádiz–Elche
18.30: Barcelona–Celta Vigo – élőben az NSO-n!
18.30: Getafe–Levante
18.30: Real Sociedad–Valladolid
18.30: Valencia–Eibar
18.30: Villarreal–Sevilla

 

TOVÁBBI ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

ASZTALITENISZ
Férfi Európa-kupa, döntő torna, Varasd (PTE-PEAC Kalo-Méh)

AUTÓSPORT
NASCAR
20.00:
Drydene 400 (Tv: Arena4)
RALI
9.00, 13.50 és 17.25:
Ózd–Eger rali (Tv: Digi Sport1, Digi Sport3)

EVEZÉS
Olimpiai kvalifikációs verseny, Luzern

GOLF
21.00:
PGA Tour (Tv: Eurosport2)

KAJAK-KENU
Világkupaverseny, Szeged
9.45:
középfutamok
11.30 és 14.30: döntők (Tv: M4 Sport, Tv: Eurosprot2)

KERÉKPÁR
Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny
12.10: 9. szakasz, Castel di Sangro–Campo Felice, 158 km, hegyi befutó (Tv: Eurosprot1)
Tour de Hongrie országúti kerékpáros-körverseny
13.00: 5. (utolsó) szakasz, Budapest–Budapest, 92 km (Tv: M4 Sport, Tv: Eurosprot2)

KÉZILABDA
NŐI MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ, VESZPRÉM
BRONZMECCS
15.45:
Kisvárda–FTC (Tv: M4 Sport+)
DÖNTŐ
18.15: DVSC–Győri Audi ETO (Tv: M4 Sport+) – élőben az NSO-n!
FÉRFI NB I
18.00:
Orosházi FKSE-Linamar–Budakalász
NŐI NB I
16.00:
Alba Fehérvár KC–Boglári Akadémia-SZISE
18.00: EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Érd
FRANCIA BAJNOKSÁG
17.00:
Istres–Nantes (Tv: Arena4)

KOSÁRLABDA
NBA, ALAPSZAKASZ
21.30:
New Orleans Pelicans–Los Angeles Lakers (Tv: Sport1)

LÓSPORT
15.00:
Kincsem+Tuti 1098 (Tv: Sport1)

MOTOGP
FRANCIA NAGYDÍJ, LE MANS
11.00:
Moto3, futam (Tv: Arena4)
12.20: Moto2, futam (Tv: Arena4)
14.00: MotoGP, futam (Tv: Arena4)

ÖTTUSA
10.30: Világkupadöntő, Székesfehérvár – vegyes váltó (Csitáry G. Emil Uszoda, Bregyó-közi Atlétikai Központ)

RÖPLABDA
EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
FÉRFIAK
G-CSOPORT
6. FORDULÓ, MATOSINHOS

16.00: Fehéroroszország–Norvégia
19.00: Magyarország–Portugália
NŐK
E-CSOPORT
6. FORDULÓ, LUDOVIKA ARÉNA

16.00: Franciaország–Magyarország (Tv: M4 Sport)
19.00: Izrael–Dánia

TENISZ
14.30: WTA-torna, Róma (Tv: Digi Sport2)
17.00: ATP-torna, Róma (Tv: Eurosport2)

ÚSZÁS
VIZES EB (DUNA ARÉNA)
MŰUGRÁS
  9.30:
férfi toronyugrás, selejtező (Tv: M4 Sport)
12.30: női szinkronműugrás és férfi toronyugrás, döntő (Tv: M4 Sport)
NYÍLT VÍZI ÚSZÁS (LUPA-TÓ)
9.30:
férfi 25 km (Tv: M4 Sport)
9.40: női 25 km (Tv: M4 Sport)

VÍZILABDA
FÉRFI OB I
ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
14.05:
OSC–FTC-Telekom Waterpolo (Tv: M4 Sport+)

2021.06.19 21:50:33

Minden más foci MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Meg nem mondom, mikor lett megbocsáthatóan kegyetlen(ebb) a futball, mindenesetre nem csodálkoznék, ha valamelyik fogadási iroda a könyöklések számát is felvenné a tippelési lehetőségek közé.

2021.06.14 09:54:56

Minden más foci B. D. K.

A 34 éves hölgy argentin médiaszemélyiség, futballügynök, showgirl, televíziós műsorvezető és modell.

2021.06.13 08:33:25

Minden más foci CSILLAG PÉTER

A futballértelmiségi edző sosem tett semmit megszokásból, mindig volt benne bizonyítási vágy.

2021.06.12 08:15:41

Minden más foci PIETSCH TIBOR

„Mire vágyunk? Hogy aki nálunk van, tanuljon, fejlődjön, de közben érezze nagyon jól magát.”

2021.06.10 13:45:40

Minden más foci nemzetisport.hu

16 mozgatható LED-oszlopon lehet megmutatni a mérkőzések jeleneteit és a beszélgetések háttereit. (x)