Döntetlent játszott a Sepsi az éllovas Farullal

Nagy csatában döntetlen (Fotó: Tókos Csaba)
A román Superliga rájátszásának 6. fordulójában a Sepsi 1–1-et játszott odahaza az éllovas Farul Constantával.

Sepsi OSK Aréna, 3537 néző. V: R. Petrescu
Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Balasa, Tamás M., Ispas – Matei (Ninaj, 90+2.), Francisco Júnior (Paun, 77.), Papa (Jonathan Rodríguez, 80.), Stefanescu – Safranko, M. Rondón (Tudorie, 77.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi
Farul: Aioani – Kiki, Larie, M. Popescu, Borza (Nedelcu, 75.) – Artean, T. Baluta (K. Boli, 81.), Grameni (Casap, 75.) – Mazilu (Mateus Criciúma, 75.), Alibec, L. Munteanu (N. Popescu, 87.). Vezetőedző: Gheorghe Hagi
Gólszerző: Stefanescu (89.), ill. Borza (73.)

Három nappal a kupadöntőbe jutás után a román bajnokság éllovasát is megtréfálta a Sepsi OSK, a Farul csak egy pontot szerzett Székelyföldön.

Cristiano Bergodi, a Sepsi edzője öt helyen változtatta meg a kezdőcsapatát a szerdai, CFR elleni kupamérkőzéshez képest, és a Superliga a labdát legtöbbet birtokló csapata ellen jóval óvatosabb futballt várt el csapatától. Mivel kockázatot a Farul sem mert vállalni, szinte a teljes első félidőben eseménytelen tilitoli zajlott a pályán, többnyire a hazai térfélen. A vendégek mezőnyfölényéből mindössze két középre tartó távoli lövésre futotta, kiugrásra váró támadóik viszont rendre lesen kapták a labdát. A Sepsi pedig csak a 40. perc után jutott el a konstancai kapuig, ekkor azonban Mihai Balasa csupán centikkel fejelte a bal alsó sarok mellé a labdát.

Szünet után már kitámadott a Sepsi, amely Marius Stefanescu lövéseivel veszélyeztetett, ám közben Adrian Mazilu is átvágtatott a hazai védelmen, és a jobb oldali kapufára lőtt. A sok hibával játszó Farul végül némi szerencsével talált be: Louis Munteanu lecsúszott lövése után a jobb kapufánál érkező Andrei Borza lőtte a hálóba a labdát.

A rögtön a gól után beállt Alexandru Tudorie öt perc alatt kétszer is egyenlíthetett volna, de elsőre erőtlenül, másodjára pontatlanul lőtt. A Farul meccslabdáit pedig Munteanu és David Kiki hagyta ki – azaz Niczuly védett kétszer is óriásit, megalapozva Marius Stefanescu slusszpoénjának: a szentgyörgyi szélső Balasa beadása után kibirkózta magának a helyzetet és hat méterről a léc alá vágta a labdát.

Kolozsváron a második CFR szurkolói talán még Sepsiszentgyörgynél is hangosabban üvöltöttek fel ennél a gólnál...

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Sárga lap a hazai kispadra, talán éppen Bergodinak? Nem, Cornel Cernea kapusedző kapta a sárga lapot.

90+2. perc Branislav Ninaj be, Matei le. Karmester helyett bekk.

90+1. perc Matei kissé jobbról, 11-ről a léc fölé lő.

Négy perc a ráadás.

90. perc Sárga lap mezlevételért a gólszerzőnek.

89. PERC MARIUS STEFANESCU EGYENLÍT, az ötös bal sarka elől ballal a jobb felsőbe vágja Balasa keresztpasszát. 1–1!

Popescu a legendás Gheorghe Popescu fia, de egyelőre nem lépett az apja örökébe.

87. perc Nicolae Popescu be, Munteanu le.

86. perc Rares Ispas kap sárga lapot.

85. perc A jobb alsó előtt eléri Kiki 10 méteres lövését is Niczuly!

Hagi és Bergodi játszott is egymás ellen a Serie A-ban – jelentik a helyszínről.

A meccsen a román Superliga két legtapasztaltabb edzője, Cristiano Bergodi (219 meccs az alapszakaszban), illetve Gheorghe Hagi (304) csap össze egymással. Tízszer találkoztak egymással eddig, kétszer az olasz, hatszor a román nyert.

85. perc Nagy védés! Munteanu megindul a bal oldalon, két jó csel után jobbal kapura lő az ötös bal sarka elől, a rövid felső előtt hatalmasat véd Niczuly!

80. perc Jonathan Rodríguez be, Papa le.

80. perc Tudorie hétről a bal alsó mellé ollózza Stefanescu bal oldali, ballábas beadását!

80. perc Tudor Baluta kap sárga lapot.

77. perc Matei passzát az ötös bal sarkáról feladja a kapusnak Tudorie, ballal!

76. perc Rondónt Alexandru Tudorie, Júniort Nicolae Paun váltja a hazaiaknál.

75. perc Constantin Gramenit Carlo Casap, Adrian Mazilut Mateus Criciúma váltja. A gólszerzőt meg Dragos Nedelcu.

73. PERC VEZET A FARUL! Alibec jobb oldali beadását az ötös jobb sarkán jobbal rosszul találja el Munteanu, de kissé balról, hat méterről ballal a rövid alsóba lő ANDREI BORZA. 0–1!

E két csapat először 2017-ben találkozott, Hadnagy Attila góljával az OSK nyert.

71. perc Papa!
Hét méterről, középről a léc fölé fejeli Ispas balról jövő, pontos beadását.

A 20 éves támadó a Fiorentina játékosa, már 3 éve eladták oda 1.7 millió euróért. Kölcsönben van itt.

67. perc Tamás Márk kap sárga lapot kezezésért, Munteanu a bal alsó mellé küldi a 19 méterről járó szabadrúgást.

59. perc Rondón bal oldali, ballábas beadását Stefanescu futtában, 13 méterről a léc fölé rúgja ballal, kapásból.

Mazilu mind a 6 gólját 2023-ban lőtte – jelentik a helyszínről.

Mazilu 17 éves, a Hagi Akadémia neveltje, ebben az idényben 17 meccsen 8 kanadai pontot szerzett.

56. perc KAPUFA! Mazilu megvillan, két remek csel után ballal a jobb oldali kapufára lő, a felezőtől indulva, 12 méterről. Kissé jobbról.

52. perc Ballal kissé jobbról kapura lő Stefanescu, 17 méterről, nagyot vetődve véd Aioanu.

46. perc Alibec odalép Papa sípcsontjára szerelés címén, szabadrúgás.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Sepsi: hét győzelem, négy döntetlen és hét vereség odahaza ebben az idényben, a Farul 17 idegenbeli meccséből 7-szer nyert, 6-szor ikszelt.

Andrei Ciobanu 3

45+4. PERC VÉGET ÉRT AT ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Három perc a ráadás.

40. perc A Rondónnal összejátszó Ispas bal oldali beadását hatról, picit balról a bal alsóba fejelné a felfutó Balasa, de pár centiméterrel célt téveszt. A vetődő kapus elérte volna vajon a labdát, ha az kapura tart? Nem tudjuk.

39. perc Stefanescu jobb oldali szögletére nagyon jól mozdul ki Aionai.

34. perc Hanggránát a stadionban, Baluta ballal 16-ról a kapus elé lő, középről. Tudor Baluta 24 éves, 9-szeres válogatott, játszott a Dinamo Kijevben és a Brightonban is.

26. perc Constantin Grameni hatalmasat rúg becsúszva Mateibe, sárga lap, Hagi ideges, több futást kér övéitől.

25. perc Ispas nagyot esik az őt megtámasztó Mazilun, de nincs sérülés.

A 32 éves Alibec 29-szeres válogatott, 3 gólt szerzett a címeresben. Ebben az idényben 29 meccsen 18 kanadai pontot hazott csapata konyhájára az Inter egykori nagy reménysége.

21. perc Munteanu szépen megy el a jobb oldalon, de rossz a beadás. Papa labdát szerez, szabadrúgás a vendégeknek, tüntet a stadion. Alibec távoli beadása távolról sem jó aztán.

18. perc Rondón odalép Lariének, szabadrúgás középről, 22 méterről. Munteanu lövése a kapusé.

18. perc Mezőnyharc, a lelátón remek a hangulat mindezek ellenére.

12. perc Francisco Júnior kap sárga lapot Popescu fellökéséért.

12. perc Borza ballábas lövését blokkolja Matei.

8. perc Nagy hazai fölény, majd gyors vendégkontra, Munteanu remek passzával ziccerben Alibec, a ballábas, 13 méteres lövést védi balra vetődve Niczuly... de les már.

4. perc Borza bal oldali, veszélyes beadását higgadtan adja haza a bal sarok elől Ispas, Niczuly azonnal elrúgja a labdát.

3. perc Kiki kivágja az ötösről a Stefanescu indította Rondón bal oldali, ballábas beadását.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek kék-fehér mezben és fehér nadrágban.

A Farul, vagyis Gheorghe Hagi tulajdonos-edző csapata immár négypontos előnnyel vezeti a táblázatot, és a felsőház hatodik helyen álló Sepsi ellen mindhárom találkozóját megnyerte az idényben. Ráadásul legutóbb egy hete játszott mérkőzést (a CFR-t verte meg hazai pályán 1–0-ra), miközben a szentgyörgyi futballistáknak alig három nap alatt kell regenerálódniuk a kupagyőzelem után.

Cristiano Bergodi, a Sepsi edzője sérülés miatt több játékosra nem számíthat, ellenben bevethető a decemberben megsérült Varga Roland, a magyar válogatott játékos a kupaelődöntő utolsó percében tért vissza a pályára, s talán a szombati bajnokin ennél már többet is játszhat.

Alig három nappal a kupadöntőbe jutás után újabb mérkőzés vár a Sepsi OSK-ra: szombat este a Superliga első helyén álló Farul Constanta látogat Háromszékre. NÉZŐCSÚCS IS LEHET a Sepsiszentgyörgy–Farul Constanta bajnokin: mivel a rájátszás keretében zajló meccs