Női vb: hibátlanok maradtak a franciák és a németek

2019.06.12. 22:53
Valérie Gauvin góljával szereztek vezetést a franciák (Fotó: AFP)
Két forduló után hibátlanul áll a női labdarúgó-világbajnokság A-, illetve B-csoportjában a francia és a német válogatott: előbbi Norvégia ellen győzött 2–1-re, utóbbi a sérült Marozsán Dzsenifer nélkül verte meg 1–0-ra a spanyolokat.

A nap első mérkőzésén Nigéria életben tartotta továbbjutási esélyét, miután az első fordulóban elszenvedett vereséget követően legyőzte Dél-Koreát. Az afrikaiak a 29. percben szereztek vezetést, amikor egy előrevágott labdába Kim Do Jon olyan szerencsétlenül ért bele a 16-os vonalánál, hogy az a kiinduló kapus mellett a hálóban kötött ki. 1–0

A koreaiak ugyan reklamáltak, hogy a labda hozzáért a nigériai csatár, Desire Oparanozie karjához, de a videobíró sem szolgált egyértelmű bizonyítékkal, így végül az orosz játékvezető megadta a találatot.

A 2–0-s végeredményt a 75. percben a Barcelona támadója, Asisat Oshoala állította be, aki erőszakosan lefutotta a védőjét, elhúzta a kapus mellett a labdát, majd szinte az alapvonalról gurított a hálóba.

A csoport rangadóján Franciaország Norvégiával csapott össze. A legutóbb vb-5. házigazda a nyitányon 4–0-ra győzött Dél-Korea ellen, a mérkőzés legjobbja a Lyon 187 centiméter magas középső védője, Wendie Renard volt, aki két gólt is szerzett. Nem csoda, hogy a norvégok (akik Nigériát verték 3–0-ra) külön készültek rá,ám arra nem számítottak, hogy ő így is megtalálja az utat a kapuba – pechjére a sajátjába.

Azonban még mielőtt ez megtörtént volna, a gól nélküli első félidő után gyorsan vezetést szereztek a hazaiak, a 46. percben Amel Majri bal oldali beadására Valérie Gauvin érkezett, és nem hibázott. 1–0

Nyolc perc múlva jött a válasz, egy norvég kontra végén Isabell Herlovsen centerezett ugyan, de egyetlen csapattársa sem érkezett, csupán Renard, aki közelről saját kapujának bal alsó sarkába passzolt. 1–1

A 70. percben a norvégok védője, Ingrid Syrstad Engen megrúgta Marion Torrent combját a 16-oson belül – ugyan az északiak szerint előbb a labdát találta el, Bibiana Steinhaus játékvezető visszanézte az esetet és büntetőt ítélt. Eugénie Le Sommer nem is hibázott. 2–1

A Lyon csatára ezzel utolérte Marie-Laure Delie-t, mindketten öt-öt találatnál járnak a világbajnokságok történetében, ezzel francia csúcstartók.

A B-csoportban Németország és Spanyolország csapott össze, és az olimpiai bajnok úgy is kicsikarta a győzelmet, hogy egyik legjobbjára, Marozsán Dzseniferre lábujjtörés miatt nem számíthatott.

A meccs egyetlen gólja a 42. percben született, Alexandra Popp fejesét bravúrral védte a spanyol kapus, ám az egyik védő, Marta Torrejón sokat várt, a lendületből érkező és bevetődő Sara Däbritz pedig egy lépésről a hálóba sodorta a labdát. 1–0

NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
Nigéria–Dél-Korea 2–0
(Kim Do Jon 29. – öngól, Oshoala 75.)
Franciaország–Norvégia 2–1 (Gauvin 46., Le Sommer 71. – 11-esből, ill. Renard 54. – öngól)