NL: Haaland-tripla Románia ellen; sima izlandi vereség

H. D.H. D.
2020.10.11. 22:39
Erling Haaland triplázott Románia ellen (Fotó: AFP)
A labdarúgó Nemzetek Ligájában a B-liga 1. csoportjának 3. fordulójában Norvégia a triplázó Erling Haaland vezérletével 4–0-ra legyőzte Romániát. Az A-ligában a magyar válogatott Eb-pótselejtezős ellenfele, Izland 3–0-ra kikapott Dániától Reykjavíkban, Hollandia gól nélküli döntetlent játszott Bosznia-Hercegovina vendégeként, míg Horvátország hazai pályán 2–1-re nyert Svédország ellen.

A-LIGA

A legerősebb liga 1. csoportjában Hollandia nem tudott javítani, az Olaszország elleni vereség után ezúttal Bosznia-Hercegovina otthonában játszott gól nélküli döntetlent.

A 3. csoportban az egyaránt két vereséggel rajtoló Horvátország és Svédország találkozott egymással Zágrábban. A nyeretlenek csatáján Nikola Vlasic a házigazdának szerzett vezetést, majd Marcus Berg egyenlített, a hajrában azonban Andrej Kramaric góljának köszönhetően otthon tartotta a három pontot a horvát válogatott.

A magyar válogatott Eb-pótselejtezős ellenfele, Izland az első félidő legvégén egy szerencsétlen öngóllal került hátrányba Dánia ellen. A második félidő első percében Christian Eriksen is beköszönt, majd a 3–0-s végeredményt Robert Skov állította be. Az izlandiak három meccs után 0 ponttal, 1–9-es gólkülönbséggel a négyes utolsó helyén állnak.

A dán gólok Izland ellen

B-LIGA

Az 1. csoportban két, a hét közben az Eb-selejtezőn vereséget szenvedő válogatott találkozott egymással: a szerbek ellen a hosszabbításban elbukó Norvégia az Izland ellen búcsúzó Romániát fogadta. Oslóban Erling Haaland a 13. percben indította a gólgyártást, majd Alexander Sörloth is betalált. A fordulás után a Borussia Dortmund csatára még kétszer beköszönt, így a norvégok 4–0-ra legyőzték a románokat.

A csoport másik meccsén Ausztria Michael Gregoritsch góljával 1–0-ra nyert Észak-Írország vendégeként.

Erling Haaland góljai

A 2. csoportban Csehország Joel Abu Hanna nem mindennapi öngóljával szerzett vezetést Izraelben. A vendégek Matej Vydra találatával duplázták meg az előnyüket, majd Eran Zahavi ugyan szépített, a házigazda végül pont nélkül maradt (1–2). A kvartett másik meccsét Lyndon Dykes döntötte el, Skócia 1–0-ra legyőzte Szlovákiát. A szlovák válogatottba az FTC nyáron szerződtetett támadója, Róbert Mak csereként fél órát kapott.

A 4. csoportban a sorozatot két győzelemmel kezdő Wales gól nélküli döntetlent játszott a nyeretlen Írország otthonában. Az ír válogatott James McClean kiállítása miatt az utolsó 10 percet emberhátrányban töltötte, de gól így sem született a mérkőzésen. A kvartett másik mérkőzésén Bulgária – a Magyarország elleni Eb-pótselejtezős vereség után – ezúttal Finnország otthonában kapott ki 2–0-ra.

C-LIGA

A 2. csoportban Örményország gyorsan vezetést szerzett, ám Grúzia fordított, így Henrih Mhitarjan 88. percben szerzett gólja csak egy pontot ért (2–2). A grúz válogatottban az FTC védőjét, Lasa Dvalit nem cserélték be.

A kvartett másik meccsén is döntetlent született, Észak-Macedónia nem bírt az NL-t két vereséggel kezdő Észtországgal. A tizenegyest is hibázó északmacedónok kétgólos hátránnyal fordultak rá az utolsó tíz percre, egy pontot azonban meg tudtak menteni. Az északmacedón válogatottban Kire Risztevszki (Újpest FC) végig a pályán volt, míg Boban Nikolovot (Mol Fehérvár FC) 64. percben cserélték le. A korábbi újpesti Enisz Bardit a második félidőre cserélték be, míg a korábbi ferencvárosi Sztefan Szpirovszki végigjátszotta az összecsapást.

A 3. csoportban – a Miha Blazicot (FTC) végig a soraiban tudó – Szlovénia Haris Vuckic góljával 1–0-ra legyőzte a DVTK középpályását, Florent Hasanit a 89. percben bevető Koszovót. A másik meccsen Görögország 2–0-ra nyert a teljes második félidőt emberhátrányban játszó Moldova ellen.

A 4. csoportban a Kazahsztán–Albánia mérkőzés 0–0-s döntetlennel zárult. Az albán válogatottban csereként a 82. percben pályára lépett a DVTK játékosa, Hysen Memolla. A négyes másik meccsén Litvánia 2–2-es döntetlent játszott Fehéroroszországgal.

2. CSOPORT
Anglia–Belgium 2–1 (Rashford 39. – 11-esből, Mount 65., ill. R. Lukaku 16. – 11-esből)
Izland–Dánia 0–3 (Sigurjónsson 45. – öngól, C. Eriksen 46., Skov 61.)

Horvátország–Svédország 2–1
(Vlasic 32., Kramaric 84., ill. Berg 66.)

(Haaland 13., 64., 74., Sörloth 39.)
Észak-Írország–Ausztria 0–1 (Gregoritsch 42.)

1. Ausztria 3 2 1 5–4 +1 6
2. Norvégia 3 2 1 10–3 +7 6
3. Románia 3 1 1 1 4–7 –3 4
4. Észak-Írország 3 1 2 2–7 –5 1

2. CSOPORT
Izrael–Csehország 1–2
(E. Zahavi 56., ill. Abu Hanna 14. – öngól, Vydra 48.)

Szerbia–MAGYARORSZÁG 0–1 (Könyves 20.)
Oroszország–Törökország 1–1 (An. Mirancsuk 28., ill. Karaman 62.)

J. McClean (84., Írország)
Finnország–Bulgária 2–0 (R. Taylor 52., Jensen 67.)

Észtország–Észak-Macedónia 3–3
(Sappinen 33., 61., Liivak 76. – 11-esből, ill. Kuusk 3. – öngól, Pandev 80., Zajkov 88.)
Örményország–Grúzia 2–2 (Bajramjan 6., Mhitarjan 88. – 11-esből, ill. Kacsarava 46., Okriasvili 74.)

(Vuckic 22.)
Görögország–Moldova 2–0 (Bakaszetasz 45+3. – 11-esből, Mantalosz 51.)

Kazahsztán–Albánia 0–0

Litvánia–Fehéroroszország 2–2 (Novikovas 7., Laukzemis 75., ill. Liszakovics 59. – 11-esből, Szacsivko 66.)

1. Kazahsztán 3 1 1 1 3–2 +1 4
2. Albánia 3 1 1 1 2–1 +1 4
3. Fehéroroszország 3 1 1 1 4–5 –1 4
4. Litvánia 3 1 1 1 3–4 –1 4