NL: Giroud remek kapáslövésével francia siker a hollandok ellen

2018.09.09. 22:37
A győztes gólt Giroud szerezte (Fotó: AFP)
A világbajnok Franciaország hazai pályán 2–1-re legyőzte Hollandiát a Nemzetek Ligája A-divíziójának 1. csoportjában. A C-divízióban Szlovénia kikapott Cipruson, a D-divízióban Liechtenstein legyűrte Gibraltárt.

Jobban kezdett a francia válogatott a hollandok elleni találkozón, aminek a 14. percben gól lett az eredménye: Blaise Matuidi adott középre a bal oldalról, a labda elsuhant az érkező Olivier Giroud előtt, de a hosszún Kylian Mbappé közelről a hálóba pofozta. A szünetig nem is változott az eredmény. Nem úgy a fordulás után…

Valamivel több mint húsz perc elteltével egyenlítettek a vendégek a második félidőben. Kenny Tete centerezett a jobbösszekötő helyéről, s a berobbanó Ryan Babel néhány lépésről a hálóba továbbított a tehetetlen Alphonse Aréola mellett.

A győzelmet és a három pontot a vb-címvédő szerezte meg: a csereként beálló Benjamin Mendy bal oldali beadását Giroud kapásból lőtte a kapu bal oldalába nyolc méterről (2–1).

A C-divízió 3. csoportjában a Miha Blaziccsal felálló Szlovénia 2–1-re kikapott Cipruson. A Ferencváros belső védője végigjátszotta a találkozót, a 43. percben sárga lapot kapott.

A délutáni mérkőzésekről bővebben ide kattintva olvashatnak.