nemzetisport.hu 2018.09.09 22:37 Frissítve: 2018.09.09 23:01

NL: Giroud remek kapáslövésével francia siker a hollandok ellen

A világbajnok Franciaország hazai pályán 2–1-re legyőzte Hollandiát a Nemzetek Ligája A-divíziójának 1. csoportjában. A C-divízióban Szlovénia kikapott Cipruson, a D-divízióban Liechtenstein legyűrte Gibraltárt.

A győztes gólt Giroud szerezte (Fotó: AFP)

Jobban kezdett a francia válogatott a hollandok elleni találkozón, aminek a 14. percben gól lett az eredménye: Blaise Matuidi adott középre a bal oldalról, a labda elsuhant az érkező Olivier Giroud előtt, de a hosszún Kylian Mbappé közelről a hálóba pofozta. A szünetig nem is változott az eredmény. Nem úgy a fordulás után…

Valamivel több mint húsz perc elteltével egyenlítettek a vendégek a második félidőben. Kenny Tete centerezett a jobbösszekötő helyéről, s a berobbanó Ryan Babel néhány lépésről a hálóba továbbított a tehetetlen Alphonse Aréola mellett.

A győzelmet és a három pontot a vb-címvédő szerezte meg: a csereként beálló Benjamin Mendy bal oldali beadását Giroud kapásból lőtte a kapu bal oldalába nyolc méterről (2–1).

A C-divízió 3. csoportjában a Miha Blaziccsal felálló Szlovénia 2–1-re kikapott Cipruson. A Ferencváros belső védője végigjátszotta a találkozót, a 43. percben sárga lapot kapott.

A délutáni mérkőzésekről bővebben ide kattintva olvashatnak.

Ciprus–Szlovénia 2–1
(Szotiriu 69., Stojanovic 89. – öngól, ill. Beric 54.)

Minden más foci CSILLAG PÉTER

„Azt mondtam magamban: ha a futball munkává válik, akkor ki kell lépnem ebből a világból.”

2021.05.14 15:20:58

Minden más foci TŐKE JÁNOS

A forduló előtt még a Radnik volt kedvezőbb helyzetben, de a sima TSC-siker vége helycsere lett a tabellán.

2021.05.11 23:30:12

Minden más foci CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Egyre inkább bebizonyosodik, hogy az sem sokkal jobb, ha egy labdarúgóról már januárban kiderül, hogy nem hosszabbítja meg az évad végén lejáró szerződését.

2021.05.11 12:44:37

Minden más foci CSILLAG PÉTER, L. PAP ISTVÁN, THURY GÁBOR

Holland beteljesülés, spanyol duplázás és az Európa-bajnokságok legnagyobb stratégái.

2021.05.11 18:54:04

Minden más foci BACSKAI JÁNOS

Kleinheisler László remekbe szabott gólpasszal, Gyurcsó Ádám elegáns góllal vette ki a részét a győzelemből.