Ligue 1: meglepetés! A PSG otthon kapott ki a kiesőjelölttől

H. D.H. D.
2021.03.14. 23:00
A PSG otthon kapott ki a kiesőjelölttől (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) vasárnapi játéknapján a címvédő Paris Saint-Germain hazai pályán 2–1-re kikapott a kiesés elől menekülő Nantes-tól.

Vasárnap délután az AS Monaco otthon gól nélküli döntetlent játszott a listavezető Lille-lel, így a Paris Saint-Germain abban a tudatban léphetett pályára hazai pályán a kiesés elől menekülő Nantes ellen, hogy faragni tud a hátrányából.

A hét közben a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében az FC Barcelonát búcsúztató párizsi együttes ennek megfelelően az első félidőben nagy fölényben játszott, a 42. percben Julian Draxler góljával a vezetést is megszerezte. 1–0

Julian Draxler gólja

A fordulás után megmaradt a PSG mezőnyfölénye, a Nantes azonban egyre több veszélyt tudott okozni Pochettino csapatának kapuja előtt. Ennek az 59. percben lett meg az eredménye, egy védelmi hiba után Randal Kolo Muaniegyenlített. 1–1

Randal Kolo gólja

És ha egy üzlet beindul… Tíz perccel az egyenlítő találat után Kolo lépett ki, passzát követően Moses Simon közelről a kapuba juttatta a labdát. 1–2

Moses Simon gólja

Az utolsó 20 percben erre nem volt válasza a PSG-nek, amely 2–1-re kikapott, és így már az idénybeli hetedik vereségét könyvelhette el a bajnokságban.

FRANCIA LIGUE 1
29. FORDULÓ

PSG–Nantes 1–2
(Draxler 42., ill. Kolo 59., M. Simon 71.)

Korábban
Nimes–Montpellier 1–1
(M. Koné 63., ill. Delort 79.)
Dijon–Bordeaux 1–3 (M. Konaté 90., ill. Hvang Uj Dzso 33,. 45., De Préville 50.)
Lens–Metz 2–2 (Clauss 13., Cahuzac 36., ill. Vagner 27. – 11-esből, Delaine 57.)
Lorient–Nice 1–1 (Wissa 66., ill. Maolida 58.)
Rennes–Strasbourg 1–0 (Bourigeaud 25.)
Monaco–Lille 0–0

Szombaton játszották
Angers–St.-Étienne 0–1(Kazri 52.)
Marseille–Brest 3–1(Milik 45+1., Thauvin 88., Cuisance 90+2., ill. Brassier 71.)