Cs. M. 2021.04.11 23:03 Frissítve: 2021.04.16 09:32

Ligue 1: a Lyon és a Monaco is könnyedén nyert otthon

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 32. fordulójának vasárnapi játéknapján a Monaco 3–0-ra legyőzte hazai pályán a Dijont, míg a Lyon szintén 3–0-ra nyert otthon az Angers ellen.

Könnyedén nyert otthon a Lyon (Fotó: AFP)

A Monaco–Dijon mérkőzés főszereplője a hazaiak csatára, Wissam Ben Yedder volt, aki a szünetben állt be csereként. A francia támadó a 49. percben kihagyott egy büntetőt, a kipattanót azonban csapattársa, Sztevan Jovetics gólra váltotta (1–0). Ezt követően Ben Yedder is betalált a 63. percben (2–0), majd a hajrában újabb tizenegyeshez jutott, amit ezúttal értékesíteni is tudott (3–0), így duplázott.

A játéknap ezt megelőző mérkőzésein a Rennes egygólos sikert aratott a Nantes ellen, a Brest–Nimes és a Nice–Reims mérkőzés pedig egyaránt döntetlennel zárult. A Lens 4–1-re nyert otthon a Lorient ellen, ezzel pedig továbbra is a tabella ötödik helyén áll. Utóbbi mérkőzésen Gaël Kakuta mesterhármast szerzett, kétszer büntetőből volt eredményes.

Vasárnap este a Lyon végig uralta az Angers elleni bajnokit, melyet végül 3–0-ra nyert meg. A vezetést Memphis Depay szerezte meg csapata számára a 20. percben, majd a félidő vége előtt Lucas Paquetá növelte az előnyt. A hajrában Depay még egyszer betalált (3–0), így duplázni tudott.

FRANCIA LIGUE 1
32. FORDULÓ

Lyon–Angers 3–0
(Depay 21., 83., L. Paquetá 41.)
Monaco–Dijon 3–0
(Jovetics 49., Ben Yedder 63., 89. – a másodikat 11-esből)
Rennes–Nantes 1–0 (Terrier 52.)
Brest–Nimes 1–1 (Chardonnet 26., ill. M. Koné 11.)
Lens–Lorient 4–1 (Kakuta 16. – 11-esből, C. Jean 39., Kalimuendo 55., Banza 88. – 11-esből, ill. T. Moffi 29.)
Nice–Reims 0–0
Saint-Étienne–Bordeaux 4–1 (Kazri 19. – 11-esből, 23., 71. – 11-esből, Z. Youssouf 81., ill. Hvang Ui Dzso 9.)
Szombaton játszották

Strasbourg–Paris SG 1–4 (Sahi 63., ill. Mbappé 16., Sarabia 27., Kean 45., Paredes 79.)
Montpellier–Marseille 3–3 (Delort 1., Laborde 47., 90+4., ill. Milik 43., Gueye 45+1., Perrin 71.)

Minden más foci CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Egyre inkább bebizonyosodik, hogy az sem sokkal jobb, ha egy labdarúgóról már januárban kiderül, hogy nem hosszabbítja meg az évad végén lejáró szerződését.

2021.05.11 12:44:37

Minden más foci CSILLAG PÉTER, L. PAP ISTVÁN, THURY GÁBOR

Holland beteljesülés, spanyol duplázás és az Európa-bajnokságok legnagyobb stratégái.

2021.05.11 18:54:04

Minden más foci BACSKAI JÁNOS

Kleinheisler László remekbe szabott gólpasszal, Gyurcsó Ádám elegáns góllal vette ki a részét a győzelemből.