Ligue 1: 24 kísérlet a négy ellenében – tíz emberrel is kihúzta Lyonban az OM

K. T. I.K. T. I.
2020.10.04. 23:11
A Marseille kapujánál gyakran járt a labda, Mandandának viszont csak két-három bravúrra volt szüksége (Fotó: AFP)
A Lyon óriási mezőnyfölényben futballozott, ám hiába a több mint 70 percnyi emberhátrány, a Marseille kihúzta 1–1-es döntetlennel a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 6. fordulójának rangadóját.

A Marseille csupán a 12., a Lyon a 15. helyről várhatta a kezdő sípszót, ám a két csapat rivalizálását tekintve így is rangadóról beszélhettünk. S a mérkőzés hangulata is ennek megfelelően alakult.

Mindez azt jelenti, hogy természetesen a feszültség mellé jutott egy piros lap is a csörtére – Dimitri Payet a 19. percben indulhatott zuhanyozni. A 33 éves francia középpályásnak csak egy apró mentsége lehetett – nem is igazán mentség, inkább alap a későbbi gyors megbocsátásra a szurkolók körében –, ez pedig az, hogy röviddel korábban megszerezte a vezetést a vendégeknek (0–1).

Emberhátrányban aztán a Marseille-nek már nem sok gondolata lehetett az újabb gólokról – a Lyon pillanatok alatt óriási mezőnyfölényt alakított ki. S a 28. percben – ha már az Arsenal nem tudott 50 millió eurót kicsengetni érte, s maradt az előző idény BL-elődöntősénél – a Houssem Aouar által értékesített tizenegyessel egyenlített is (1–1).

A 43. percben a Lyon másodszor is bevette a vendégkaput, ám Tino Kadewe hiába vágta Steve Mandanda hálójába a labdát, a videobíró les miatt visszavonta a találatot.

Innentől kezdve a Marseille tíz körömmel kapaszkodott az egy pontba – a 85. percig nem is volt újabb gólszerzési kísérlete, nemhogy kaput eltaláló lövése vagy fejese, mint Payet korai gólja... Ezzel szemben a Lyon rendíthetetlenül rohamozott, lőtt, fejelt, próbálkozott – csak épp a pontosság hiányzott: 24 kísérletből csak háromszor lett volna feladata Mandandának.

A végjáték néhány kontrából a Marseille-nek is kínált lehetőséget a három pont megszerzésére, de ezek nem voltak valódi ziccerek, így pedig az újabb (szinte semmiből születő) gól sem jött össze.

A vége 1–1, mindkét csapat maradt a tabella második felében.

FRANCIA LIGUE 1
6. FORDULÓ
Montpellier–Nimes 0–1
(Ripart 84.)
Bordeaux–Dijon 3–0 (Oudin 12., S. Kalu 29., Basic 89.)
Brest–Monaco 1–0 (R. Faivre 8.)
Metz–Lorient 3–1 (Niané 44., 59., 64. – az elsőt 11-esből, ill. Hamel 36.)
Strasbourg–Lille 0–3 (Celik 21., R. Sanches 53., Yilmaz 68.)
Rennes–Reims 2–2 (Raphinha 24., D. Da Silva 37., ill. Abdelamid 11., B. Dia 66.)

Lyon–Olympique Marseille 1–1 (Aouar 28. – 11-esből, ill. Payet 16.)

1. Rennes 6 4 2 14–7 +7 14
2. Lille 6 4 2 9–2 +7 14
3. Lens 6 4 1 1 10–6 +4 13
4. Paris SG 6 4 2 12–3 +9 12
5. Montpellier 6 3 1 2 12–8 +4 10
6. Monaco 6 3 1 2 9–8 +1 10
7. Saint-Étienne 6 3 1 2 8–7 +1 10