Kétgólos kolozsvári siker Sepsiszentgyörgyön

2022.02.26. 16:25
Fura egy világ ez... (Fotó: Tókos Csaba)
A bajnok CFR 2–0-ra nyert a Sepsi OSK otthonában a román Liga 1 28. fordulójában.

ROMÁN LIGA 1
28. FORDULÓ
Sepsi OSK–CFR Cluj 0–2 (0–1)
Sepsiszentgyörgy
, Sepsi OSK Aréna, 2000 néző. V: Chivulete
Sepsi OSK:
Niczuly – R. Dimitrov, Ninaj, Mitrea, A. Dumitrescu – Eder González, Aganovic (Damascan, 83.), N. Paun – Askovszki (Barbut, 64.), Tudorie (Luckassen, 73.), Stefanescu. Vezetőedző: Cristiano Bergodi
CFR: Hindrich – Manea (Susic, 63.), Graovac, Burca, Camora – N. Boateng – Deac (Yuri Matias, 85.), Bordeianu, Roger (Petrila, 73.), Negut (A. Paun, 85.) – Dugandzic (Debeljuh, a szünetben). Vezetőedző: Dan Petrescu
Gólszerző: Camora (5.), Debeljuh (85.)

Nem bírt a román bajnokság címvédőjével és listavezetőjével a Sepsi OSK, a kolozsvári CFR egy gyors
góllal és pragmatikus védekezéssel vitte el a három pontot a Székelyföldről.

A mérkőzés képét alapjaiban határozta meg Mário Camora bombagólja, a CFR balhátvédje a 6. percben jó 23 méterről lőtte ki tökéletesen a jobb felső sarkot. A bajnok pedig innen kezdve annyira a védelmére bízta magát, hogy az első félidőben nem is volt több vendéglövés, miközben Camora saját gólvonalán kellett mentsen, majd az egyedül kapura törő Marius Stefanescu lőtt laposan a hosszú sarok mellé.

Stefanescu lábában a második félidőben is kétszer benne maradt az egyenlítés, legnagyobb helyzeténél a 11-espont környékéről lőtt alig fölé.

Hindrich Ottó, a CFR fiatal kapusa csak Bogdan Mitrea középre tartó fejeseit kellett védje, amikor pedig a végén a kolozsváriak ismét támadásba lendültek, első szögletükből el is döntötték a meccs sorsát: Gabriel Debeljuh lőtte be közelről Daniel Grahovac lefejelt labdáját.

A hátralevő idő már csak a kolozsvári színészkedésekről és a szentgyörgyi reklamálásokról szólt, az eredmény pedig ugyanúgy 2–0 lett a CFR-nek, mint ősszel hazai pályán.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Mihai Bordeianu kap sárga lapot Eder megrúgásáért. Szabadrúgás, egy pocsék, 18 méteres Stefanescu-lövéssel a végén.

90+3. perc Barbut kap egy surcot Petrilától, de odalép Mitrea. A. Paun visszatér, kis hálós turbánkával.

90+1. perc A. Paun összefejel egy hazai játékossal, Luckassennel, vérzik a feje, ápolás. A holland vállába fejelt bele, egészen pontosan.

Sok hazai drukker a lábával szavaz a hajrával kapcsolatban...

90. perc Bogdan Mitreaés Cristian Corbut kap sárga lapot reklamálásért, illetve dulakodásért.

88. perc Alexandru Paun és Youri Matias be, Deac és Negut le. Szélső helyett szélső, karmester helyett bekk.

2022-ben most először vezet valaki ellen két góllal a CFR.

85. PERC NULLA KETTŐ, egy bal oldali Deac-szögletet Grahovac középre fejel az ötösről, GABRIEL DEBELJUH ballal a kapuba térdeli a labdát, egy lépésről. 0–2!

84. perc Claudiu Petrila kap sárga lapot időhúzásért.

Boateng ghánai, a Manchester City neveltje. Most jót hempergett, Neymar is megirigyelnél, majd azonnal felugrott, amikor meglátta a hordágyat maga mellett...

80. perc Kevin Luckassen lerúgja Boatenget, ápolás. Is. Bursa után a szűrő is eljátssza a súlyos sérülést, ezzel is elment egy perc.

Mitrea lyukat rúgott a beadás után, ez is kellett a helyzethez.

79. perc MEKKORA BRAVÚR, Petrila elhúz a jobb szélen, nem érik utol, Ninaj pláne nem, jó a beadás is, Debeljuh jobbal hat méterről a kapus mozgásával ellentétes irányba lő, jobbra, de odaér a kapus fantasztikus reflexekkel, nagyot vetődve a félmagas labdára.

78. perc Mário Camora kap sárga lapot Paun megrúgásáért.

Fotó: Tókos Csaba

Kemény ütközések, két ápolás.

73. perc Beáll Roger helyére Claudiu Petrila, aki volt a Sepsi játékosa is.

73. perc Kevin Luckassen és Vitalie Damascan
be, Tudorie és Aganovic le.

72. perc Ez sincs bent, az ügyesen cselezgető Eder jobb oldali, ballábas beadását centiméterekkel lövi 11-ről kapásból, droppból a léc fölé jobbal Stefanescu.

68. perc MELLÉ, Debeljuh 188 centiméter magas, lefejeli Ninajt, de nyolc méterről elvéti a jobb sarkot. Negut beadását követően.

67. perc A jobb szélt meghúzó Dumitrescu beadását Stefanescu középről, 16-ról ballal nem sokkal lövi a léc fölé, futtából. Nem jött ki neki a lépés.

64. perc Cristian Barbut be, Askovszki le, szélsőcsere. Futni jobban tud, mint futballozni – a Kolozsvári Rádió közvetítése ITT!

63. perc Mateo Susic váltja Maneát.

61. perc Majdnem... Deac 23 méteres, kissé jobbról jövő szabadrúgása nagyon jó, de ballal az oldalhálóba lő, nem sokkal elvétve a rövid felső sarkot.

Debeljuhnak ez a 9. meccse a Sepsi ellen, és 4 gólnál tart.

58. perc Stefanescu szöglete sokkal jobb, Mitrea tízről kapura fejeli a labdát, jobbra ellépve fogja könnyedén a labdát Hindrich.

Debeljuh: 39 meccs az idényben, 10 góllal és 0 gólpasszal.

57. perc A Stefanescu indította Aganovic jobbal az ötös bal sarkáról kapura lő, de blokkol Manea.

54. perc Stefanescu ballal 22-ről nagyon a léc fölé lő. Van védőháló...

53. perc Dimitrov beadása most jobb, Askovszki tízről a jobb alsó elé felé, érkezik Ninaj, de Manea is.

52. perc Dimitrov beadását kifejeli oldalra Camora. Ki más?!

Hindrich kolozsvári magyar, de román U-válogatott. Egyelőre... 19 éves, 193 centiméter magas, és meghatározó ember lassan a csapatában.

Paun simán lefejelte az ötösön Boatenget és Burcát is.

49. perc Stefanescu bal oldali, ballábas beadását Paun Hindrich kapus ölébe fejeli! HELYZET!

47. perc
Paun és Negut összerúg, utóbbi nagyot ordít, és látszik rajta, nem szimulál.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc A szintén horvát Fabriel Debeljuh be, Dugandzic le. Ékcsere.

2020 óta Florin Stefan, Rares Ispas, Catalin Golofca, Rasid Buhenna, Nicolae Carnat és Claudiu Petrila igazolt át e két csapat között.

E párharc legjobb góllövői:
George Tucudean 3
Ciprian Deac 3
Paulo Vinícius 2
Billel Omrani 2

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

A felét elvette ennek Hindrich labdázása...

Egy perc a ráadás.

45. perc
Dumitrescu beadását rosszul találja el középen Burca, de Camora kisegíti.

44. perc Sárga lap labdaelrúgásért Marko Dugandzicnak.

40. perc Roger jobb oldali beadására szépen mozdul ki kapujából Niczuly. Roger brazil, a télen 200 ezer euróért vették Aradról.

Tincu azért nem lép ma pályára, mert ma délután apa lett...

40. perc Ismét Stefanescu ad be balról egy szögletet, nagy tolongás az ötösön... tovább. Az újabb beadást kibikázza Camorra.

Tízszer volt szabálytalan a vendégcsapat, feleennyiszer a házigazda.

40. perc Mezőnyharc, kósza és pontatlan indításokkal, rossz beadásokkal.

34. perc Burca most üvölt, a földön fekvő Tudorie fülébe. Szóbeli figyelmeztetés a játékvezetőtől.

Burca ügyesen tolta kifelé, balra a hazai szélsőt.

29. perc Nincs bent, nem figyelnek a vendégek, Stefanescu kapura tör Graovac potya passzával, de nem tudja kicselezni a kapus, majd a kapu mellé lő kissé balról, 17-ről, nem sokkal vétve el a bal alsó sarkot.

26. perc Dimitrov beívelése Hindriché.

23. perc NINCS BENT! Dumitrescu bal oldali, ballábas beadását a jobb oldali kapufa mellé tereli Manea. Szöglet, és majdnem gól, Camora a gólvonalról menti fejjel Tudorie ötméteres fejesét! A bal sarok előtt. Askovszki beadása a kapusé aztán, a helyzet előtt Mitrea fejjel tette tovább a labdát az ötös bal sarkáról, Stefanescu beadása után.

18. perc Camora ment szögletre egy veszélyes bal oldali beadás után. De szabadrúgás kifelé már, Tudorie lökött. Örül a 150 fős vendégtábor.

16. perc Boateng kezez, de tovább, Stefanescu ballal 17-ről nagyon a léc fölé lő.

Camora: 415 meccs a Kolozsvárban, 10 góllal.

10. perc
Tombol a hazai tábor, ám nincs büntető, Stefanescu esett el az ötös előtt.

9. perc Niczuly jön ki szépen Dugandzic elé a bal kapufa előterében.

7. perc Stefanescu lő balról ballal éles szögből a kapu elé, de jól mozdul ki Hindrich.

Camora román-portugál, hatszoros román válogatott.

A labda érintette a lécet is, alulról.

Niczulynak esélye sem volt. Hatalmas öröm a vendégstábban, mindenki egymás nyakában.

5. perc OTT A GÓL! Deac a 16-os előtt, nem tudják szerelni, Neguthoz passzol, ő MÁRIO CAMORÁNAK tolja a labdát, aki 23-ről ballal kilövi a kapu jobb felső sarkát! 0–1!

2. perc Askovszkit rúgja meg keményen a felezőnél Camora, ápolás. A szélső válla fáj.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Sepsi piros-fehérben, CFR sárga mezben és fekete nadrágban. A két csapat közösen tiltakozik a háború ellen.

Jó 2000 néző a stadionban, óriási a hangzavar már egy jó órája.

Egy Isten óvja Kárpáralját! - feliratot tett ki a Sepsi-tábor.

„Tökéletesen kell játszani a címvédő legyőzéséhez, a CFR ellen még a pontszerzés is nehéz” – mondta a Sepsi közösségi oldalain közzétett nyilatkozatában Cristiano Bergodi vezetőedző, akit az ellenfélhez is szép emlékek fűznek, 2007-ben a CFR vele lett először dobogós a román bajnokságban.

Legnagyobb mumusát, a listavezető és címvédő kolozsváriakat fogadja szombaton a Sepsiszentgyörgy, és a két erdélyi csapatnak teljesen eltérő okból kellenek nagyon a pontok. A felsőházról biztosan lemaradó szentgyörgyiek célja, hogy minél kedvezőbb helyzetből kezdjék az alsóházi rájátszást, a sorozatban az ötödik bajnoki címükre hajtó kolozsváriak pedig jelenlegi nyolcpontos előnyüket növelnék a táblázat élén.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SEPSI OSK–CFR MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!