Hajrában szerzett góllal nyert a DAC, és az első helyen zárta az alapszakaszt

2023.03.04. 16:27
Kalmár Zsolték (balra) a tabella élén zárták az alapszakaszt (Fotó: Lelkes Ernő)
A szlovák első osztályú labdarúgó-bajnokság (Fortuna Liga) 22. fordulójában a tabella első helyén álló DAC a Ruzomberokot győzte le idegenben, és megőrizve vezető helyét megnyerte az alapszakaszt.

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
22. FORDULÓ
Ruzomberok (Rózsahegy)–DAC 0–1 (0–0)
Rózsahegy, Stadion pod Cebratom, 1647 néző. Vezette: Královic
Ruzomberok:
Frühwald – Fabis, Mojzis, Maslo, Madlenák (Mrva, 87.) – Domonkos, Chrien, Zsigmund – Gerec (Kelemen, 87.), Bobcek, Selecky (Sefcík, 69.). Vezetőedző: Peter Struhár
DAC: Petrás – Pinto, Riszvanisz, Brunetti, Andzouana – Kácer, Dimun, Gavrics (Kruzliak, 87.) – Blackman (Ramadan, 81.), Niarkhosz (Krsztovics, 64.), Kalmár Zs. (Nebyla, 64.). Vezetőedző: Adrián Gula
Gólszerző: Krsztovics (82.)

Az alapszakasz győztese a DAC.

A Dunaszerdahely elérte a célját. A Fortuna Liga 22. fordulójában a remek szurkolóik hathatós támogatása mellett 1–0-ra győzött Rózsahegyen és a sárga-kék csapat lett az alapszakasz győztese.

Kétszázötven kilométer oda, kétszázötven vissza, a dunaszerdahelyi szurkolóknak a távolság nem számít, ha a kedvenc csapatukról van szó. Négy autóbusszal és sok személygépkocsival vették be a Cebrat-hegység alatt elterülő várost. Több mint háromszáz sárga-kék fanatikus megtöltötte a vendégszektort és már a kezdés előtt megmutatta a hangerejét: „Hát nagyon régen volt ennyi vendégdrukker a stadionunkban” – mondták a hazaiak.

Amikor kivonultak a játékosok a találkozóra, a „Soha ne add fel, győztes leszel!” molinót emelték a fejük föle a DAC-drukkerek.

Mindkét csapatnak nagy téttel bírt a találkozó. A vendégek az alapszakasz-győzelemre hajtottak, míg a hazaiaknak a felsőházi szereplés kiharcolása volt a tét.

Kiegyenlített volt a meccs első negyedórája, majd Kalmár Zsolt találta el 25 méterről a kaput. A magyar játékost rendesen aprították a hazaiak, ellene követték el legtöbb szabálytalanságot. A 26. percben a magyar középpályás lábában maradt a vezető gól, ziccerben kapu fölé küldte a labdát.

Közben a dunaszerdahelyi drukkerek Világi Oszkárt éltettek, aki napra pontosan kilenc éve lett a DAC-tulajdonosa és elkezdődött a felvidéki klub felvirágozása.

A második félidő egy újabb kihagyott Kalmár helyzettel kezdődött. Ezután a harc dominált, jól zártak a védelmek, kevés lehetőséget dolgoztak ki a csapatok. Ez várható is volt, mivel ez a két csapat kapta a legkevesebb gólt a bajnokságban.

Izomsérülése után a három hét kényszerszünet után lépett ismét pályára Nikola Krsztovics, aki nemsokára megszerezhette volna a vendégeknek a vezetést. Nyolc perccel vége előtt a dunaszerdahelyi gólzsák megmutatta képességét, tizenhatról kilőtte a jobb alsót és bebiztosította a Dunaszerdahelynek az alapszakasz-győzelmet.

90+3. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A DAC ELSŐ HELYEN ZÁRTA A SZLOVÁK BAJNOKSÁG ALAPSZAKASZÁT.

90+1. perc: Petrás kapott sárgát.

90. perc: Három perc a ráadás!

87. perc: A DAC is cserél, Gavricsot váltotta Kruzilak.

87. perc: Kettős csere a hazai oldalon: Kelemen és Mrva jött fel, Gerec és Madlenák ment le.

84. perc: Bobcek kis híján egyenlített, a hazaiak csatára becsúszva érkezett egy jobb oldali beadásra.

82. perc: GÓÓÓL! Krstovic góljával megszerzi a vezetést a DAC! Ramadan indult meg a jobb oldalon, majd középre passzolt. A szlovák támadó a tizenhatos előterben átvette a labdát, majd a jobb alsóba lőtt. 0–1.

81. perc: Cserélt a DAC, Blackman hagyta el a pályát, Ramadan érkezett a helyére.

77. perc: Krstovic próbálkozott éles szögből és kiharcolt egy szögletet. A támadó a sarokrúgást követően ismét helyzetbe került, de Frühwald fogni tudta a labdát.

75. perc: Bobcek a sokaid szabálytalansága után megkapja a sárgáját.

69. perc: Cserélnek a hazaiak, Sefcík váltotta Seleckyt.

67. perc: Krstovic került helyzetbe egy szöglet után, a gyenge próbálkozását a kapus védeni tudta.

64. perc: Kettős csere a a vendégeknél Krstovic és Nebyla érkezett Niarkhosz és Kalmár helyére.

62. perc: Blackman éles szögből próbálkozott, de csak az oldalhálót találta el.

60. perc: Megérkezett a második is, ezt Kalmár kapta.

59. perc: Madlenák szabálytalanokdott Blackmannel szemben, villant a meccs első sárga lapja.

57. perc: Bobcek került helyzetbe a tizenhatoson belül, a próbálkozását azonban blokkolták.

50. perc: Akcióban a hazaiak is, Mojzis indult meg, majd Madlenáknak passzolt. A szlovák hátvéd beadása azonban pontatlan volt.

48. perc: Kalmár helyzetével indult a második 45 perc, Pinto beadására érkezett, majd a fejesét a kapusnak kellett védenie.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész!

45. perc: Vége az első félidőnek, egyelőre nincs gól!

42. perc: Blackman lépett ki, de a hazaiak kapusa jól mozdult ki, így a támadás elhalt.

35. perc: Andzouana is beadással próbálkozott, az övére Gavrics érkezett, de a kapu mellé bólintott.

32. perc: Pinto adta középre a labdát jobbról, de nincs középen érkező.

26. perc: Kalmár puskázott el egy hatalmas lehetőséget! A DAC magyar középpályása jól érkezett egy jobbról érkező beadásra, de közelről a kapu fölé lőtt.

20. perc: Itt a meccs eddigi legnagyobb helyzete, Fabis szabadrúgását Petrás bravúrral tolta ki a élc alól.

17. perc: Kalmár végezte el a DAC szabadrúgását, a 25 méteres lövése azonban Frühwald kezeiben kötött ki.

14. perc: Hatalmas higgadtság hátul, Petrás cselezte ki a hazaiak csatárát, Bobceket.

12. perc: Szögletet végzett el a Ruzomberok, de a pontrúgás nem okozott veszélyt a DAC kapujára.

7. perc: Andzouana lövése a blokkba szállt.

5. perc: Gavrics került helyzetbe a tizenhatoson belül, de a lövés helyett a bepasszt választotta.

2. perc: Hazai beadás balról, Bobcek fejelte fölé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

A vendég szurkolók már a helyszínen (Fotó: Duducz Tibor)

ELŐZMÉNYEK

Remek formában várják a találkozót a dunaszerdahelyiek, Kalmár Zsolték legutóbb augusztusban, még a hetedik fordulóban szenvedtek vereséget a bajnokságban, a Slovan Bratislava döntetlenjei miatt pedig át is vették a vezetést a tabellán a múlt héten.

A Rózsahegy jelenleg az ötödik helyen áll a Fortuna Ligában és még nem biztos, hogy bejut a rájátszásba, így az várható, hogy a hazaiak mindent megtesznek majd a győzelem érdekében.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A RUZOMBEROK–DAC 1904 SZLOVÁK BAJNOKI MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!