Eredivisie: az Ajax csak ikszelt, de így is bajnok lett

2014.04.27. 16:21
Sorozatban negyedszer, összesítésben 33. alkalommal bajnok az Ajax (Fotó: AP)
A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 33. fordulójában az Ajax 1–1-es döntetlent játszott a Heracles otthonában, így bebiztosította 33. bajnoki címét.

Az amszterdamiak abban a tudatban léphettek pályára, hogy ha nem kapnak ki, a Feyenoord mérkőzésének eredményétől függetlenül bebiztosítják bajnoki címüket.

Jól kezdett az Ajax a Heracles otthonában, és az első negyed óra végéhez közeledve Schöne fantasztikus szabadrúgásgóljával – a távoli löket után a lécről vágódott a hálóba a labda – vezetést szerzett.

Sokáig nem tartott az előny, a félidő derekához érve Cziommer is bemutatta szabadrúgás-tudományát, ő nem erőből, hanem technikából dolgozott, tekerésével pedig egyenlített a házigazda.

Sőt, az 55. percben már a hazaiak vezethettek volna, de Rosheuvel tízméteres tekerését Cillessen vetődve ütötte szögletre. A vendégek próbálkoztak, de a második félidőben már nem szakadtak meg az újabb gólért, a békés 1–1 után pedig sorozatbeli negyedik – ez rekordbeállítás a holland élvonalban, ráadásul mindegyiket Frank de Boerral, így ő lett az első vezetőedző, aki egymás után négyszer is aranyéremig vezette csapatát –, összességében pedig 33. bajnoki címüket szerezték meg.

A BAJNOKI ÜNNEPLÉS

AZ AJAX SZEZONJÁNAK ÖSSZEFOGLALÁSA

Bodor Boldizsár és Babos Gábor együttese, az NAC Breda a 71. percig vezetett az RKC Waalwijk ellen, végül azonban meg kellett elégednie az egy ponttal. Egy fordulóval a vége előtt a bredaiak előnye így maradt három pont osztályozós helyen álló riválisukkal szemben, gólkülönbségük viszont nyolccal jobb, így nagyon nagy fordulatnak kell beállnia ahhoz, hogy ne maradjanak bent. Bodor végigjátszotta a találkozót.

Németh Krisztián kezdőként 65 percet kapott a sereghajtó Rodában, amely bár a meccs elején egy öngóllal előnybe került, nem tudta megakadályozni a Groningen sorozatbeli ötödik sikerét.

Otigba Kenneth klubja, a Heerenveen 4–1-re kiütötte az Utrechtet, Finnbogasson pedig a ráadásban megszerezte 28. szezonbeli bajnoki gólját is. A magyar védő csak a kispadról figyelte csapatát.

A parádés formába lendülő Feyenoord sorozatban hetedik meccsét is megnyerte, a Cambuur ellen ötször is betaláltak a rotterdamiak. Pelle ma is szerzett egy gólt, így pedig 56 holland bajnoki mérkőzésén már ötvenszer volt eredményes.