Copa América: öngól okozta Kolumbia vesztét Peru ellen

2021.06.21. 07:31
Yerry Mina öngólja okozta Kolumbia vesztét Peru ellen (Fotó: AFP)
A Brazíliában zajló Copa América B-csoportjának 3. fordulójában Kolumbia 2–1-re kikapott Perutól, míg Venezuela kétszer is egyenlített, így egy pontot megmentett Ecuador ellen.

A tornát a házigazda Brazíliától elszenvedett 4–0-s vereséggel kezdő Peru javított a második mérkőzésén: 2–1-re legyőzte az első két meccsén négy pontot szerző Kolumbiát. A 13. percben Sergio Pena góljával szereztek vezetést a peruiak, majd a második félidőben Miguel Borja tizenegyesből egyenlített, ám Yerry Mina öngólja a kolumbiaiak vesztét jelentette.

Yerry Mina öngólja

A csoport másik mérkőzésén Ecuador hiába szerzett kétszer is vezetést, előbb Edson Castillo, majd a 91. percben Ronald Hernández is betalált, így Venezuela egy pontot megmentett.

COPA AMÉRICA, BRAZÍLIA
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Venezuela–Ecuador 2–2 (Castillo 51., R. Hernández 90+1., ill. Ay. Preciado 39., Plata 71.)
Kolumbia–Peru 1–2 (M. Borja 53. – 11-esből, ill. S. Pena 17., Y. Mina 64. – öngól)

A B-csoport állása: 1. Brazília 6 pont (2 meccs), 2. Kolumbia 4 (3 m.), 3. Peru 3 (2 m.), 4. Venezuela 2 (3 m.), 5. Ecuador 1 (2 m.)