R. P. 2021.06.24 06:56 Frissítve: 2021.06.24 12:11

Copa América: Brazília a 100. percben győzte le Kolumbiát

Drámai mérkőzésen Brazília 2–1-re legyőzte Kolumbiát a Copa América B-csoportjának 4. fordulójában. A mindent eldöntő találatot Casemiro szerezte. A másik találkozón Ecuador 2–0-s vezetés után 2–2-re végzett Peruval.

Casemiro (középen) a 100. percben döntött (Fotó: AFP)

A nap rangadóján Kolumbia a 10. percben megszerezte a vezetést Brazília ellen, Luis Díaz gyönyörű mozdulattal lőtt a kapuba. A házigazda brazilok csak a 78. percben tudtak egyenlíteni Roberto Firmino révén.

Már-már úgy tűnt, hogy 1–1 marad az eredmény, amikor a 13 perces (!) hosszabbítás vége felé, a 100. percben Neymar szögletét Casemiro közelről a kapuba fejelte, és ezzel megnyerte a meccset a braziloknak.

Casemiro 100. percben lőtt gólja (99:22-nél) nem a legkésőbbi találat a torna történetében. A chilei Arturo Vidal szintén a 100. percben, de néhány másodperccel később szerzett gólt (99:48).

Összefoglaló

A csoport másik mérkőzésén Ecuador hiába vezetett már két góllal is, a második félidő elején Peru percek alatt egyenlített, és a továbbiakban mér nem is változott az eredmény.

COPA AMÉRICA, BRAZÍLIA
CSOPORTKÖR

B-CSOPORT
4. FORDULÓ

Brazília– Kolumbia 2–1 (Firmino 78., Casemiro 90+10., ill. Luis Díaz 10.)
Ecuador–Peru 2–2 (R. Tapia 23. – öngól, Preciado 45+3., ill. Lapadula 49., A. Carrillo 54.)

Az állás: Brazília 9 pont (3 mérkőzés), 2. Kolumbia 4 (4, 3–4), 3. Peru 4 (3, 4–7), 4. Ecuador 2 (3, 4–5), 5. Venezuela 2 (3, 2–5),

2021.08.01 07:35:02

Minden más foci BACSKAI JÁNOS

NYÁRI ÁTIGAZOLÁSOK, 2021. Sir Jim Ratcliffe nem adott 2.2 milliárd eurót a Chelsea-ért, hanem inkább bevásárolt a Ligue 1-ben.

2021.08.02 18:10:29

Minden más foci T. J., D. Á.

Mladen Krsztajics csapata mindhárom meccsét behúzta a szerb élvonalban.

2021.08.02 17:16:28

Minden más foci BOROS MIKLÓS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Kimaradtak a szentgyörgyi ziccerek, közben két súlyos védelmi hiba megpecsételte az OSK sorsát.

2021.08.02 16:09:01

Minden más foci HEGYI TAMÁS

A Sporthírlap szabályismertető rovatot nevezett el az angol szaktekintélyről.

2021.08.01 20:00:29

Minden más foci CSELŐTEI MÁRK

Az Eszék magyar válogatott középpályása, Kleinheisler László csereként lépett pályára.