Afrika-kupa: Tunézia javított, Szengál továbbjutott

2017.01.19. 22:05
Sadio Mané és a fehér mezes Szenegál máris továbbjutott (Fotó: AFP)
Az Afrikai Nemzetek Kupáját a Szenegáltól elszenvedett 2–0-s vereséggel kezdő Tunézia Algéria ellen javított a B-csoportban. Szenegál második mérkőzését is megnyerte, és csoportelsőként  továbbjutott.

A csoportkör második fordulójában játszott mérkőzés gól nélküli első félidője után a második elején az algériai Aissza Mandi szerencsétlenül nyúlt bele egy keresztpasszba a saját kapuja előtt, és a labda a hálóban kötött ki. Naim Szliti tizenegyesből növelte a tunéziai előnyt. A technikás algériaiaktól szépítésre futotta, a 91. percben szépen felépített támadás végén Adlen Gediura középre passzolt labdáját Szofian Hanni lőtte 15 méterről a léc alá.

Az első tunéziai gól

Hanni szépítő gólja

Este Szenegál negyedórán belül eldöntötte a Zimbabwe elleni meccset. Előbb a liverpoolos Sadio Mané talált be közelről, majd Henri Saivet, a St-Étienne légiósa lőtt mesteri szabadrúgásgólt.
Szenegál ezzel tét nélkül lép pályára Algéria ellen.

A SZENEGÁLI GÓLOK

CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT
Algéria–Tunézia 1–2
(Hanni 91., ill. Mandi 50. – öngól, Szliti 66. – 11-esből)
Szenegál–Zimbabwe 2–0 (Mané 9., Saivet 13.)

A csoport állása: 1. Szenegál 6 pont, 2. Tunézia 3, 3. Algéria 1 (3–4), 4. Zimbabwe 1 (2–4)