Eszék: kellemetlen időjárás, kellemetlen vereség

2023.02.04. 15:00
Fotó: NK Osijek
A horvát első osztályú labdarúgó-bajnokságban 3. helyen álló NK Osijek a 20. fordulóban a Lokomotiva Zagreb vendégeként lépett pályára, és 1–0-ra kikapott.

HORVÁT 1. HNL
20. FORDULÓ
Lokomotiva Zagreb–Eszék 1–0 (Bubanja 39.)

Kellemetlen hideg, csípős szél fogadta Zágrábban az eszékieket, s a vendégcsapat nem tudta ezúttal tűzbe hozni a szurkolóit – és saját magát. Ramón Miérez nagyon magára maradt elöl, nem volt a csapatnak karmestere, hiányoztak Kleinheisler László átlövései, Dion Beljo harciassága: még mindig a magyar középpályás az Osijek házi gólpasszkirálya, Beljo pedig a házi gólkirálya.

Jobban kezdett az eszéki csapat így is, azonban egyre nagyobb fölénybe került a Lokomotiva, a technikás Ibrahim Aliyu ollózva eltalálta a lécet, majd közelről a jobb oldali kapufára fejelt, míg az ismétlést védte nagy bravúrral a volt diósgyőri kapus, Marko Malenica.

Egy eszéki védelmi megingást a 194 centiméter magas szűrő, Vladan Bubanja használt ki, és ez döntött ezen a találkozón.

Ugyanis a második félidőben is a hazaiak voltak jobbak és veszélyesebbek, a 19 éves irányító, Luka Stojkovic lőtt egy kapufát, kihagyott egy ziccert, és innentől csak az volt a kérdés, kap-e két sárga lapot is időhúzás miatt a hazai kapus.

Nem érdemelt most pontot a dobogóért harcoló Eszék.

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Ramón Miérez nagyot rúg a jobb szélen Kacavendába, sárga lap.

Hat perc a ráadás!

88. perc Kristijan Lovric kapott egy sárga lapot, a lökésért és talán a heves reklamálásért is? Nem, csak szabadrúgás.

88. perc Lukas Kacavenda váltja a kissé begurult Aliyut.

85. perc Jakov Vasilj be, Stojkovic le, karmestercsere. A Dinamo Zagreb nevelése a csereember.

79. perc Silvio Gorican be, Pivaric, a hazai csk. és karmester elfáradt. Cseberko le, Nail Omerovic be, védő helyett támadó. Balszellő.

75. perc Kulenovic bal oldali, ballábas beadását Stojkovic jobbal a jobb alsó mellé rúgja tízről.

72. perc Zivkovic beadása után Miérezt könnyedén szerelik a 16-oson belül, a lecsorgó labda Lovric, akit felrúg oldalról Aliyu... tovább! A VAR szerint is, ez meglepő azért.

70. perc Hazai fölény, lapos indításokkal operálnak a vendégek, de nincs se karmester, se egy Kleinheisler...

64. perc Egy csel után a 16-os jobb sarkáról ballal kapura lő Aliyu, Malenica vetődve fogja a labdát a bal alsó sarok előtt.

62. perc Marko Cavlina, a hazai kapus kap sárga lapot időhúzásért.

62. perc Kristijan Lovric nagyot lök a bal szélen elfutó Maricon, majd kakaskodnak egyet.

60. perc Mellé, Aliyu beadását Kulenovic jobbal 12-ről a bal felső mellé nyesi. Középről.

59. perc Kristijan Lovric be, Caktasnak nem ment ma. Fiolic le, a csodagyerek Filip Zivkovic be.

57. perc Kapufa, Stojkovic, mint Dragan Sztojkovics: két csel után jobbal 17-ről kapura lő, középről, és a jobb oldali kapufa tövét találja el.

53. perc Aliyu ellöki a jobb szélen Leovacot, bele is sérül... a szögletzászló.

57 százalékban a hazaiaknál a labda, 7-szer lőttek kapura, a vendégek 8-szor, a kapu felületét kétszer-kétszer találták el.

49. perc Pivaric újabb ballábas beadása elmegy mindenki előtt középen, Malenica kivetődik a labdára az ötös bal sarkán.

46. PERC FOLYTATJUK!

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból:
Mirko Maric 9
Kleinheisler László 5
Ramón Miérez 4
Antonio Perosevic 4
Haris Hajradinovic 3

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc Jon Mersinaj Miérezbe rúg nagyot a felezőnél, ez is sárga lap.

44. perc Mateo Maric odarúg a 16-os előtt Nejasmicnak, sárga lap.

Bubanja montenegrói, szűrő, volt már a felnőtt válogatott keret tagja is.

39. PERC VEZETNEK A HAZAIAK! Egy jobb oldali Pivaric-szabadrúgás után az ötös jobb sarkáról VLADAN BUBANJA a jobb, azaz hosszú sarokba fejeli a labdát. 1–0!

A hazaiak nagy hiányzója az U21-es válogatott erőssége, a középső középpályás Jakov-Anton Vasilj. Sérült.

Miéreznek nem megy ma, 21 meccsen 4-szer volt eredményes a korábbi horvát gólkirály. A góljait az előző 9 bajnokiján szerezte.

30. perc Nejasmic jobbal 22-ről a kapus ölébe íveli a labdát. Lágyan.

25. perc Stojkovic jobbal 15-ről kapura lő, Zaper blokkol az ötös előtt... háttal.

A 193 centiméter magas kapus nem is olyan régen még a DVTK légiósa volt.

19. perc Óriási kavarodás a vendégkapu előtt, egy bal oldali szöglet után Aliyu az ötös jobb sarkáról a lécre ollózza a labdát, majd a jobb oldali kapufára fejeli azt, az újabb kipattanót szintén félmagasan helyezné a rövid sarokba három lépésről, de ezt meg védi Malenica! A lövés után a gólvonal elől fejjel mentett Zaper, de rossz helyre.

17. perc Miérez! A 16-os jobb sarkáról gyatrán emeli kapura a labdát, a kifutó kapus nem áll a helyzet magaslatán egy kósza ívelésnél.

15. perc Caktas beadását középre fejelik ki a védők, Leovac ballal tízről az előtte álló De Haasba lő. Kontra, Aliyut szereli az ötös előtt az utolsó pillanatban Cseberko!

Mersinaj egyszeres albán válogatott.

14. perc
Mersinaj jobban van, szereli harciasan Caktast a 16-oson, utolsó védőként. Majd blokkolja Nejasmic 23 méteres lövését.

13. perc Caktas szabadrúgása után Miérez az ötösre fejeli a labdát, onnan Zaper meg a bal alsó mellé.

"Balkon bojszi" – jegyzi meg a kommentátor, mert a szomszédos emeletes házak picinyke erkélyén szorong pár lelkes, hidegálló drukker.

8. perc Grzan jobb oldali beadását elüti Miérez elől a hazai kapus, Cavlina, de védője, Mersinaj fejével együtt, majd rosszul esik. Ápolás.

6. perc Aliyu igen aktív a jobb szélen, de keményen fogja őt Leovac, ha rajta átmegy, akkor Cseberko.

5. perc Kemény adok-kapokkal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

(Sofascore)
(Sofascore)

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta pirosban.

Napsütés, és igen kellemetlen, csípős szél.

Az előző fordulóban könnyedén nyert az Eszék.

„A zágrábiakkal szembeni játékstílus és a kezdőcsapatunk is összeállt a fejünkben, ugyanakkor mindezeket nem szeretném még elárulni – fogalmazott a Lokomotiva elleni mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón az NK Osijek vezetőedzője, Rene Poms. – A hazaiak fiatalok és gyorsak, de az erősségeink nekünk is megvannak, s ezeket igyekszünk is kihasználni. Nagy öröm, hogy előretörtek roppant fiatal üdvöskéink is a keretben, illetve sokat jelent számunkra, hogy a támadónk, Ramón Miérez is kezd magára találni, a múlt heti teljesítménye akár gátakat is átszakíthat nála. Sajnos a huzamosabb ideje sérült labdarúgóinknál a problémák továbbra is fennállnak, persze, a visszatérésük már folyamatban van” – tette hozzá Poms.

A középpályás Vedran Jugovic 2024-ig hosszabbított, míg a 16 évesFilip Zivkovic első profi szerződését aláírva 2026-ig kötelezte el magát a klubbal, s a napokban az eszékiek történetébenDominik Babiccsal versengett a „legfiatalabbak” listáján, aki szintén 16 évesen léphetett pályára a felnőtteknél nevelőklubja színeiben, de néhány nap híján Babic nyert.

Az eszékieknél a hosszú hetek óta sérült játékosokon kívül Danijel Loncar kiesése volt különösen fájó, hiszen az idei bajnokikon a védő még nem futballozhatott.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A LOKOMOTIVA–ESZÉK MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!