Bombagól és kiállítás is volt az Eszék utolsó meccsén, amely döntetlennel zárult

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2022.05.21. 16:52
Döntetlen az utolsó meccsen (Fotó: NK Osijek)
A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 36., utolsó fordulójának szombat délutáni mérkőzésén az NK Osijek 1–1-es döntetlent játszott a HNK Gorica vendégeként.

HORVÁT 1. HNL
36. FORDULÓ
HNK Gorica–NK Osijek 1–1 (1–0)

Gorica, Radnik Stadion, Vezette: Culina
Gorica: Kotarski – Krizmanic, Simunovic, Jovicic, C. Keita (Sim, 82.) – Prsir (Suk, 68.), Babec – Fruk (Jug, 90+3), Kalik (Skrbin, 68.), Golubickas – Da Cruz (Stojanovski, 82.). Vezetőedző: Samir Toplak
NK Osijek: Ivusic – Bartolec, Skoric, D. Loncar, M. Milos (Cvijanovic, 57.) – Barri (Erceg, 89.), Brlek – Fiolic (Cseberko, 89.), Caktas (Kleinheisler, 78.), Lovric – Fucak (Mance, 57.). Vezetőedző: Nenad Bjelica
Gólszerző: Jovicic (30.), ill. Bartolec (68.)
Kiállítva: Lovric (81.)

Aktívabban kezdte a mérkőzést a Gorica, amely a 7. percben egy kisebb tűzijátékot rendezett az eszékiek kapuja előtt, háromszor is kísérleteztek a játékosok, igaz, les miatt végül a játékvezető szabadrúgást ítélt kifelé. Az Osijeknek kellett egy kis idő, mire felvette a mérkőzés ritmusát, de a labda így is a hazaiaknál volt többet.

Az első játékrészt a távoli lövések jellemezték, ebből a legszebbet és legpontosabbat a 30. percben láthattuk: a Gorica középhátvédje, Aleksandar Jovicic kezdte el tologatni a labdát, csalta a távolságot, majd gondolt egyet, és 30 méterről, középről irgalmatlanul nagy gólt lőtt jobbal a bal felső sarokba (1–0).

Hazai oldalról Anthony Kalikot emelhetjük még ki, aki a 26. percben azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy miután nem ért el egy hosszú indítást, a mozgása lelassítása érdekében dobott egy előre bukfencet, a félidő hajrájában pedig ígéretes helyről tüzelt, ami után ápolásra szorult.

A második félidőre nagyobb elánnal érkezett ki az Osijek, amely egymás után dolgozta ki a helyzeteket. Dominik Kotarski kapus ezen kísérleteknél azonban résen volt. A 68. percben aztán már ő is tehetetlennel bizonyult: egy sarokrúgás után – amely előtt kettőt cseréltek a hazaiak – kiütötte a labdát, de az éppen Karlo Bartolec elé került, aki kapásból visszalőtte azt, a labda pedig egy kis szerencsével a kapuba pattant (1–1).

Az egyenlítés után sem álltak meg a vendégek, de a 81. percben Kristijan Lovric csúnya belépője után megfogyatkoztak. A játékvezető először a sárga lapot mutatta fel neki, de miután a VAR jelzésére visszanézte az esetet, leküldte a pályáról a horvát játékost.

A kiállítás előtt érkezett a pályára az évad legjobb eszéki játékosa, Kleinheisler László, aki veszélyesen játszott, és a 95. percben egy szép szóló után közel volt a gólhoz.

Azt már a mérkőzés előtt is tudni lehetett, immár hivatalos, hogy az Eszék a bajnokságban a harmadik helyen zár, ami azt jelenti, hogy a következő idényben az Európa-konferencialiga selejtezőjének második fordulójában kezdi meg a nemzetközi szereplését.

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+6. perc: Véget ért a mérkőzés! 1–1

90+5. perc: Kleinheisler cselezett középre szépen, majd lőtt, de blokkolták.

90+3. perc: Fruk le, Jug be.

90+1. perc: Kleinheisler lőtt, de fölé.

90. perc: 4 perc a ráadás.

89. perc: Fiolic és Barri le, Cseberko és Erceg be.

86. perc: Skoric lőtt mellé.

84. perc: Máris helyzet az eszéki kapu előtt, nagyot védett Ivusic.

82. perc: Cruz és Keita le, Stojanovski és Sim be.

81. Lovric sárga lapja törölve, villan a piros lap. Csúnyán bokára tartott. 10 emberrel az Eszék.

80. perc: Lehetséges piros lapot vizsgál a VAR és a játékvezető.

78. perc: Lovric a kemény közbelépése után megkapta a sárga lapját.

78. perc: Kleinheisler a pályán! Caktast váltotta.

77. perc: Kotarski jött ki a kapujából és tisztázott.

76. perc: A második félidőben nagyon aktívak a fúvósok a lelátón.

74. perc: Megfogta a gól a hazaiakat.

69. perc: A gól után azonnal ivószünetet rendelt el a játékvezető.

68. perc: GÓL – a szögletnél a labdát a kapus kiütötte, de középre, éppen Bartolec elé, aki állítgatás nélkül tüzelt, lövése pedig megpattant, de utat talált a kapuba. 1–1

68. perc: Kalik és Prsir le, Skrbin és Suk be.

67. perc: Mancét ugratták ki a társak, aki kissé balról vette célba a kaput, de Kotarski nagyot védett.

65. perc: Nagyot változott a játék a második félidőben. A hazaiak alig tudnak kijönni a térfelükről. Még nincs is próbálkozásuk.

62. perc: Mance lövését fogta a kapus.

61. perc: A második félidőben nagyobb erőket mozgósít az Osijek.

58. perc: Fiolic lövésére ért le Kotarski.

57. perc: Milos ls Fucak le, a debütáló Cvijanovic és Mance be.

55. perc: Caktas lövése után nagyot védett Kotarski.

50. perc: Az idény egyik legrosszabb szögletvariációját láthattuk. A lapos bebasszt Kalik próbálta meg külsővel átvenni, de hosszan tette, így kirúgás következhet.

50. perc: Loncar esett rosszul, ápolni kell.

47. perc: Lovric oldalszabadrúgását fogta Kotarski. Nem volt veszélyes.

46. perc: Keita kapott egy sárga lapot, amiért lerántotta az ellenfelét.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Úgy tűnik, volt egy lánykérés a lelátón. Egy szerelmespárnak örültek az emberek.

45+3. perc: Véget ért az első félidő! Előnyben a Gorica! 1–0

45+2. perc: Babec is célba vette a kaput, de nem járt sikerrel.

45. perc: 2 perc a ráadás. Ebből egy az ivószünet miatt, egy pedig Kalik ápolása miatt.

43. perc: Fiolic lőtte a labdát Kotarski ölébe.

39. perc: Kalik közeli lövésébe léptek bele, aki belesérült a próbálkozásba. Ápolják.

36. perc: Lovric oldalszabadrúgása ment el mindenki előtt.

33. perc: Lovric lövése nem találta el a kaput.

Jovicic egyébként középhátvéd.

30. perc: GÓL Jovicic tologatta, tologatta, majd gondolt egyet, és kb. 30 méterről irgalmatlanul nagy gól lőtt a bal felső sarokba! 1–0

26. perc: Kalik nem ért el egy hosszú indítást, a mozgását pedig egy előre bukfenccel állította meg. Szép és furcsa jelenet.

25. perc: Ismét játékban a labda.

24. perc: Ivószünet. Meleg van.

22. perc: Egy távoli eszéki lövés ment fölé. Éledeznek a vendégek.

21. perc: Kifejelték a védők.

21. perc: Osijek sarokrúgás.

17. perc: Prsir lőtt 25 méterről, de kísérlete jócskán fölé szállt.

14. perc: Simunovic könyökölte le ellenfelét felugrás közben, jár a sárga lap.

13. perc: Hatástalanították a vendégek.

12. perc: Hazai szöglet.

11. perc: A hangulatra nem lehet panasz.

7. perc: Mekkora tűzijáték! Az eszékiek kapusának, Ivusicnak kétszer is nagyot kellett védenie, majd egy védő mentett a gólvonalról. A helyzet szépséghibája, hogy már az első lövés lesről volt.

4. perc: Egy előrevágott labdát fejeltek ki az eszékiek. Volt induló hazai oldalról.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés!

Pirosban a Gorica, fehérben az Osijek.

ELŐZMÉNYEK

Idénybeli utolsó mérkőzésén lép pályára az NK Osijek. Az eszékiek már biztosan a harmadik helyen zárnak a bajnokságban, ezzel pedig az is eldőlt, hogy az Európa-konferencialiga selejtezőjének második fordulójában kezdik meg a nemzetközi szereplésüket.

A HNK Gorica számára is tét nélkülivé vált az utolsó meccs, hiszen a hatodik helyről már nem tud elmozdulni. A két csapat elmúlt öt mérkőzéséből három is döntetlennel zárult, egyet nyert az Eszék és egyet a Gorica. Előbbi vendégként legutóbb 2018 decemberében győzte le mai riválisát.

Az évad legjobb eszéki játékosa, Kleinheisler László csak a kispadról szállt be, de három nyeretlen mérkőzés után csapata így is legyőzte a Lokomotiva Zagrebet múlt hét vasárnap, ami az együttes utolsó hazai bajnokija volt az idényben. A Gorica is győzelemmel hangult az utolsó meccsre, az utolsó és kieső Dragovoljacot verte meg. Előtte azonban öt találkozón keresztül nyeretlen maradt.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A HNK GORICA–NK OSIJEK LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!