Nyert az Eszék, Kleinheisler az évad legjobbja

POLGÁR LÁSZLÓ (összefoglaló), RÁCZ PÉTER (percről percre)POLGÁR LÁSZLÓ (összefoglaló), RÁCZ PÉTER (percről percre)
2022.05.15. 16:49
Kleinheisler László lett az Eszék legjobb játékosa a bajnokságban (Fotó: NK Osijek)
A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 35. fordulójában az NK Osijek 1–0-ra legyőzte a Lokomotiva Zagrebet. A mérkőzés előtt Kleinheisler Lászlót díjazták, őt választották meg az évad legjobb eszéki játékosának. Este véglegessé vált, hogy a bajnoki címet – sorozatban ötödször – a Dinamo Zagreb szerzi meg.

HORVÁT BAJNOKSÁG
35. FORDULÓ
NK Osijek–Lokomotiva Zagreb 1–0
(1–0)
Eszék, Gradski vrt Stadion. V: Strukan
Osijek: Ivusic – Bartolec, Loncar, Skoric (Bralic, 80.), Jurcevic – Zaper, Brelek – Lovric (Hiros, 67.), Fiolic (Barri, 86.), Caktas (Mance, 67.) – Fucak (Kleinheisler, 67.). Vezetőedző: Nenad Bjelica
Lokomotiva: Nevistic – Vranjkovic, Mersinaj, N. Soldo, Milicevic – Maric, Cokaj – Aliyu (Krivak, 84.), Kacavenda, Vasilj (L. Stojkovic, a szünetben) – Kulenovic. Vezetőedző: Silvijo Cabraja
Gólszerző:
Zaper (25.)

A 35. fordulóban lejátszott mérkőzés előtt már eldőlt, hogy ennek és a záró fordulós meccsnek az eredményétől függetlenül az NK Osijek a 3. helyen fejezi be a horvát bajnokságot.

Tisztában volt ezzel Nenad Bjelica, az eszékiek vezetőedzője is. A fő cél a Lokomotiva ellen az volt, hogy, hogy három nyeretlen bajnoki után ismét győzzenek, s így búcsúzzanak a hazai közönségtől. Az eszékiek szakvezetője több fontos játékosára sem számíthatott, de Kleinheisler Lászlót nem számítva lényegében a legjobb összeállításukban kezdhettek a fehér-kékek, akik Mihael Zaper révén a 26. percben megszerezték a vezetést.

A második félidő felénél beállt Kleinheisler László is, aki a meccs előtt vehette át az évad legjobb eszéki játékosának járó díjat. Az eredmény már nem változott, az Osijek 1–0-ra győzött.

Az utolsó fordulóban az Eszék idegenben a HNK Gorica ellen lép pályára.

Vasárnap esti fejlemény: a Dinamo Zagreb 2–0-ra nyert idegenben a Sibenik ellen, és ezzel behozhatatlan előnyre tett szert a Hajdukkal szemben. A Dinamo sorozatban ötödször, összességében 23. alkalommal lett horvát bajnok, a jugoszláv időket – és a független horvát ligabeli1943-as címet– beleszámítva pedig 33-adszor.

90+4. perc: vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: Bralic is kap egy lapot reklamálásért.

Három percet hosszabbít a játékvezető.

88. perc: Jurcevic szöglete után Loncar mellé fejel.

87. perc: Soldo is megkapja a „zuti karton”-t, vagyis a sárga lapot.

86. perc: Barri jelentkezik játékra, Fiolicot váltja.

84. perc: Krivak érkezik Aliyu helyére.

81. perc: Bartolec beadása után Mance fejelhet kapura hét méterről, de fölé.

80. perc: Bralic jön be Skoric helyére.

78. perc: Vranjkovic is megkapja a maga lapját.

76. perc: szép csel után Kleinheisler 11 méterről lő, de blokkolják.

75. perc: Mance lő a jobb oldalról, de nincs benne elég erő.

71. perc: Kulenovic veszélyes lövése is centikkel kerüli el a kaput, de ez a bal kapufa mellett megy el.

70. perc : Vranjkovic próbálkozik kétszer is,d e blokkolják a lövést, majd Stojkovic lő 17 méterről, a veszélyes labda a jobb kapufa mellé gurul.

68. perc: Aliyu kap indítást, de Ivusic jön, és elhárítja a veszélyt.

67. perc: Lovric helyett Hiros, Fucak helyett Kleinheisler, Caktas helyett Mance a pályán.

63. perc: most Kulenovic lő, ez kapura megy, de erőtlen, így ez sem veszélyes igazán.

62. perc: Kacavenda lő 18 méterről, de rosszul találja el, így mellé megy.

59. perc: Fiolic kap labdát, 14 méterről telibe lövi a lécet!

57. perc: eszéki szabadrúgás a bal oldalról, Lovric beívelt labdájába senki sem ér bele, és csak pár centivel kanyarodik el a bal kapufa mellé.

53. perc: Jurcevic is besárgul.

51. perc: Kulenovic is lapot kap.

49. perc: Cokaj kap lapot visszahúzásért.

47. perc: Aliyu majdnem kihasználja a hazai védelem hibáját, de végül a labda nem megy kapura.

A szünetben egy csere volt, Vasilj helyett Luka Stojkovic jött be.

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek!

44. perc: Aliyu lő 17 méterről, de gyenge, és mellé is megy.

41. perc: Brlek kap sárgát talpalásért.

40. perc: Fucak lövi el a labdát középről, 18 méterről, de a jobb kapufa mellé megy.

38. perc: eszéki szabadrúgás jobb oldalról 30 méterről. Lovric egyből rálövi, Nevistic bravúrral szögletre tolja a bal alsó sarokba tartó labdát.

33. perc: Kulenovic előtt ígéretes lehetőség, de 17 méterről középről mellé tekeri a labdát.

29. perc: Skoric fejel távolról, fölé.

29. perc: Bartolec ível középre jobbról, de ez most nem veszélyes.

25. perc: Vezet az Eszék! Lovric szöglete után a középen üresen álló Jurcevic nem lövi rá a labdát, hanem előrepasszol a bal kapufánál álló Mihael Zaperhez, aki így közelről a kapuba passzol. Szép akció volt. 1–0

24. perc: most jön egy szép Lokomotiva-támadás, de Kacavenda hiába megy el tisztán a jobb oldalon, a beadás már nem sikerül, nincs belőle helyzet.

22. perc: eszéki szabadrúgás, a beívelt labdát most szépen hárítja a védelem.

Játékban nagy a különbség az eszékiek javára, kérdés, ez mikor mutatkozik meg gólokban is.

16. perc: újabb bizonytalanság a vendégek védelmében, de Lovric kevéssel lemarad a beívelt labdáról.

14. perc: nagy zágrábi védelmi hiba, Fucak egy az egyben vezeti kapura a labdát, ellövi, de a labda nemcsak a kapus, hanem a bal kapufa mellé is megy.

12. perc: Fiolic lő erősen 15 méterről, Nevistic bravúrral véd.

11. perc: Jurcevic ad be a bal oldalról, de kifejelik.

9. perc: Fiolic tör be a tizenhatoson belülre, majd Fucakhoz passzol, aki nem tudja kapura tenni, oda a helyzet.

4. perc: Fiolic fut el a bal oldalon, szépen középre ível, az érkező Caktas néhány méterről a kapusba fejeli a labdát.

3. perc: Aliyu kap ívelt labdát a jobb oldalon, közel a kapuhoz, de nem tudja megjátszani.

Elkezdődött a mérkőzés!

Kleinheisler Lászlót választották meg az évad legjobb eszéki játékosának, a kezdő sípszó előtt vette át érte a díjat.

A mérkőzés 17.00-kor kezdődik. Kleinheisler László kispados.

ELŐZMÉNYEK

A mérkőzés előtt az eszékiek a harmadik helyen álltak, és az is eldőlt már, hogy mindenképpen itt végeznek, akármi történik a Lokomotiva, illetve a Gorica ellen az utolsó fordulóban. Ugyan a Rijeka pontszámban még beérheti az Osijeket, de ekkor az egymás elleni eredmények döntenek, azok pedig az eszékieknek kedveznek.

Az NK Osijek az Európa-konferencialiga selejtezőjének második fordulójában kezdi meg nemzetközi szereplését.

„A motivációt a győzelem íze, a győztes meccsekhez való visszatérés jelenti – mondta Nenad Bjelica, a eszékiek vezetőedzője. – Nem nyertünk az legutóbbi három meccsen, természetesen szeretnénk megmutatni, hogy ennél jobbak vagyunk. Hiszem, hogy a Lokomotiva ellen ez sikerül.”