Szlovák Kupa: búcsúzott a Kassa a nyolcaddöntőben

DUDUCZ TIBORDUDUCZ TIBOR
2024.02.03. 19:03
A nyolcaddöntőben búcsúzott a Kassa a Szlovák Kupában (Fotó: Duducz Tibor)
A Szlovák Kupa nyolcaddöntőjében a Kassa kétszer is vezetett a Nagyszombat ellen, de a vendégek az utolsó öt percben megfordították a találkozót.

A kassaiak – akiknél a kezdőcsapatban kapott helyett a Diósgyőrből érkezett Jeremie Obounet is – 2918 néző előtt jól kezdték az év első tétmeccsét. Zan Medved góljával megszerezték a vezetést. Nemsokára ugyan Ofori egyenlített, de a 24. percben ismét örülhetett a hazai közönség, amikor Holikov akrobatikus mozdulattal juttatta a labdát a hálóba. A fordulás után nagy volt a vendégek fölénye, de sokáig nem találták az ellenszert a hazai védelemre. Végül a Nagyszombat az utolsó öt percben kétszer betalált és továbbjutott.

„Szomorúak vagyunk, egy álmunk véget ért. Kiestünk a kupából. Hajtottunk, mindent beletettünk, de ez ma kevés volt. Jobban játszottunk, mint az ősszel, azonban hazai pályán nem kaphatunk három gólt. Jövő héten kezdődik a tavasz fontosabb része, a bajnokság,” – nyilatkozta Ján Kozák, az FC Kosice edzője.

Szlovák Kupa
Nyolcaddöntő
FC Kassa–Nagyszombat 2–3 (Medved 7., Holikov 24., ill. Ofori 8., Sulek 85., Bainovics 90.)