MLS: Chiellini Los Angelesben mutatkozik be edzőként

2024.01.17. 09:06
null
Chiellini edzőként folytatja Los Angelesben (Fotó: Getty Images)
Giorgio Chiellini, a Juventus korábbi 117-szeres olasz válogatott labdarúgója az észak-amerikai bajnokságban (MLS) szereplő Los Angeles FC-nél kezdi meg edzői pályafutását.

A 39 éves hátvéd egy hónappal ezelőtt jelentette be, hogy visszavonul a profi futballtól, és bár pályafutása nagy részében a Juventust erősítette, az utolsó másfél évét Los Angelesben töltötte.

„Bizonyította, hogy több szempontból értékes a klubnak, és izgatottan várjuk, hogy ez az igazán zseniális futballelme és hihetetlen vezető csatlakozzon a szakmai stábhoz a következő szezonra” – mondta John Thorrington, a kaliforniai klub társelnöke, hozzátéve, a klasszisnak a játékosok fejlesztése lesz a fő feladata.

Chiellini 2020-ban Európa-bajnok volt az olasz válogatottal, az olasz élvonalban kilencszer bajnokságot, ötször Olasz Kupát és további öt alkalommal olasz Szuperkupát is nyert a Juventusszal, mielőtt 2022-ben az MLS-be igazolt.

Legfrissebb hírek

Sallói Dániel gólja döntetlent ért a Torontónak az MLS-ben – videó

Légiósok
8 órája

Képek: Sallói Dániel torontói magyarokkal találkozott

Légiósok
2026.04.27. 21:14

Gazdag gólt szerzett, Sallói előkészített – előbbi nyert, utóbbi ikszelt csapatával

Légiósok
2026.04.23. 07:20

Pintér Dániel ismét csereként állt be, elszórakozta kétgólos előnyét, de mégis nyert az Inter Miami – videó

Légiósok
2026.04.18. 23:58

Sallói Dániel ismét betalált, a Toronto hatgólos döntetlent játszott – videó

Légiósok
2026.04.18. 21:02

MLS: távozott Lionel Messi és Pintér Dániel edzője

Minden más foci
2026.04.15. 07:55

A Cincinnati óvatosan megkezdte a Neymar-hadműveletet – sajtóhír

Minden más foci
2026.04.10. 14:07

MLS: James Rodríguez kórházi kezelése után visszatért klubjához

Minden más foci
2026.04.07. 11:13
Ezek is érdekelhetik