A román Superliga 12. fordulójában az Universitatea Cluj 1–0-ra legyőzte odahaza a Sepsi OSK-t.

P. Iliev – Chipciu, Masoero, Mitrea, Vatajelu (Oancea, 26.) – Bic, Doukouré (I.Filip, 75.) – Silaghi (F. Ilie, 65.), Nistor, Cimpanu – (V. Gheorghe, 66.), D. Popa (Manu, 75.). Vezetőedző: Ioan Ovidiu Sabau
Sepsi OSK: Niczuly – Balasa, Ninaj, Kecskés – Otelita, Francisco Júnior (Matei, 86.), I. Gheorghe (Mario Rondón, 86.),Stefan – Stefanescu, Safranko (Debeljuh, 61.), Varga R. (Kallaku, 61.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu
Gólszerző:
Nistor (82. – 11-esből)

Négy nap alatt másodszor kapott ki Kolozsváron a Sepsi OSK, amely így már zsinórban ötödik vereségét szenvedte el a román élvonalban. A CFR elleni 0–3 után az Univeristatea otthonában sokkal jobban védekeztek a szentgyörgyiek, de az erőtlen támadójáték és egy vitatható büntető megpecsételte sorsukat.

A labdát több mint 70 százalékban birtokló hazai együttesnek sem volt sok helyzete; az első félidőben Robert Silaghi, a másodikban pedig Daniel Popa sem tudott betalálni.

A Sepsi csak Gabriel Debeljuh becserélése után lett veszélyes, a horvát csatár kapufát is fejelt, öt perccel később viszont Dan Nistort a labda elrúgása után kaszálta el Bogdan Otelita, a hosszas videózás után befújt büntetőből pedig a sértett megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját.

A végén Debeljuh újabb fejese után a hazai kapus kezében kötött ki a labda, így tovább tart a Sepsi őszi vesszőfutása.

A válogatott szünet most nagyon jól jön a sok sérülttel is küszködő székelyföldi csapatnak. 1–0

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+6. perc
Kecskés blokkolja a hazai Gheorghe középtávoli lövését.

90+5. perc MECCSLABDA, egy jobb oldali Stefanescu-szöglet után öt méterről, középről odafejeli a labdát a kapus kezébe DebeljuH.

90+2. perc Stoica jobbról laposan Manuhoz passzol, aki jobbal 12-ről a bal alsó mellé lő.

Öt perc a ráadás.

Nagy hazai mezőnyfölény továbbra is.

86. perc Ion Gheorghe le, Mario Rondón be, Júniort meg Cosmin Matei váltja.

Kovács István vezeti a VAR-csapatot.

82. PERC DAN NISTOR jobbal a kapu közepébe lő félmagasan, Niczuly balra el. 1–0!

81. perc BÜNTETŐ? Stoica jobbról jobbal bead, jobbal az égbe lő 10-ről Nistor, majd felrúgja őt a becsúszó Otelita. De a VAR szerint is 11-es következik. Magasra emelt lábbal csúszott a védő, ez tény, de egy méterre volt akkor, amikor a hazai karmester ellőtte a labdát. Ezek szerint a szándékot büntették, nem úgy, mint a korábbi belemenéseknél, rúgásoknál.

78. perc Francisco Júnior kap sárga lapot, odataposott a felezőnél Nistor bal bokájára.

77. perc KAPUFA! Stefanescu ballábas emelését Debeljuh kissé balról, három méterről a jobb kapufa tövére fejeli!

75. perc Ismét kettős hazai csere: Ioan Filip Doukourét, Elvis Manu Popát váltja. Nincs több hazai varia.

73. perc Stoica ballal 16-ról a léc fölé lő, de már les.

67. perc Kecskés ment nagyot az ötösön Stoica jobb oldali beadását követően.

Debeljuh a titkos fegyver, bár nincs nagy formában, az idényben még nincs kanadai pontja. Az U jogelődje ellen

66. perc Valentin Gheorghe Cimpanut, Ianis Stoica Silaghit váltja a hazaiaknál. Két szélső le, két csatár be, Sabau mester nem viccel!

65. perc Popa az ötös bal sarka elől ballal a rövid sarok mellé lő, Niczuly biztosított.

64. perc Nistor emelésével kapura tör Popa, de les.

63. perc Branislav Ninaj kap sárga lapot.

61. perc Gabriel Debeljuh és Sherif Kallaku be, Safranko és Varga le. Nem ment ma nekik.

Ez Ciobotariu 8. meccse az U ellen, csak egyszer kaptak ki a csapatai.

Elmaradt pár pikáns párharc: Dimitrov a nyáron került az OSK-tól ide, ingyen, de ma nincs a keretben.

55. perc Stefan távoli szabadrúgása a kapusé a jobb sarok előtt.

54. perc Mitrea nagyot rúg Júniorba, nyilván nem kap érte sárga lapot. Mitrea anno 93 meccsen játszott a Sepsiben.

50. perc Hazai mezőnyfölény, helyzetek nélkül.

NE FELEDJÜK, a mérkőzést élőben hallgathatja a Kolozsvári Rádióban. Felbecsülhetetlen értékű háttérinformációk, érdekességek és egyéni stílus. No és kollégánk, Boros Miklós.

46. PERC FOLYTATJUK!

JÖTTEK-MENTEK!
2016-ban Niczuly az U-tól került a Sepsihez. Ingyen.

E párharc legjobb góllövői:
Mamadou Thiam 1
Mario Rondón 1
Nicolae Paun 1
Alexandru Tudorie 1

Egy kis örökmérleg:
3 mérkőzés, 1 iksszel és 2 sepsis sikerrel, 1, ill. 3 rúgott góllal.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

43. perc Nistor jobb oldali beadását hárman is elvétik középen, Silaghi kissé balról, hétről odafejeli a labdát a kapushoz.

Safranko: 19 meccs az idényben, 3 góllal és 1 gólpasszal.
Varga: 16/4/3.

39. perc Júnior okos indításából Safranko büntethetne, de jobbal a jobb alsó sarok mellé lő kissé jobbról, tíz méterről.

38. perc Chipciu majdnem fejen rúgja Safrankót légi párharc címén...

37. perc Stefan ismét a földön, Popa áldást oszt rá (Nomen est omen...), de nem színészkedik Stefan, irgalmatlan nagyot rúgott bele Doukouré. És hazai szabadrúgás!

35. perc Stefan kap most nagyot, sárga lap... sincs Oanceának. Aki nyújtott lábbal ment alattomosan a szentgyörgyi játékos térdére... Már csak az hiányzott volna, hogy Stefan sárga lapot kapjon, mert összegyűrte a hazai gyepet.

34. perc KAPUFA, Nistor kiváló passzát az ötös bal sarkáról a túloldali kapufára rúgja laposan, jobbal Silaghi.

29. perc És hasba rúgja jobbal a felezőnél Safrankót...

28. perc Lesérült Vatajelu, Dorinel Oancea váltja.

26. perc Cimpanu nagyon aktív, kicselezi a jobb szélen Stefant, de közbelép az ötös sarka előtt Niczuly.

21. perc Nistor emelését futtában majdnem a bal alsóba rúgja 14-ről Ninaj, de véd vetődve Niczuly!

20. perc Balasa nagyot rúg a felezőnél a volt román U-válogatott Silaghiba.

19. perc
Popa nem lő 15-ről, jobbal, inkább jobbra forgat, a felfutó Cimpanu beadása után Doukouré már lesen.

Bresciában együtt játszott Marco Rossival, ma is jóban vannak.

A mai Sabau mester 250. meccse edzőként a román élvonalban. Anno a Brescia, a Feyenoord és a Rapid játékosa is volt, emlékezhetünk rá az 1990-es vb-ről s az 1996-os Eb-ről.

Robban néhány hanggránát a lelátókon.

12. perc Stefan mesteri becsúszással szereli a jobb szélen megiramodó Cimpanut, Nistor kornerét elüti az ötösről Niczuly, majd fogja Popa 23 méteres, középre tartó, félmagas lövését is.

10. perc Cimpanu elfutna a jobb oldalon, de hatalmasat rúg bele Ninaj. Nincs sárga lap.

8. perc Varga kiharcol egy szabadrúgást a 16-os bal sarka előtt, hosszas variálás után végül Varga 22-ról a sorfalba lő. A kipattanót távolról a kapu elé emeli, de ez Iliev zsákmánya.

4. perc Nistor bal oldali beadása kapuscsemege.

2. perc Stefanescu ad be jobbról ballal, ment egy védő a kapu előtt... nem kézzel.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A kezdés előtt meg kell reparálni az egyik kapufát.

A hazaiak fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek piros-fehér mezben és piros nadrágban.

„Kevés edzésünk volt, szinte csak regenerációra jut idő. Tudjuk, hogy a szurkolóink csalódottak, de türelmet és bizalmat kérek, mert mindent megteszünk, hogy kilábaljunk a gödörből. Önbizalomra van szükségünk, és ezt csak a pályán, pontokat szerezve lehet visszaszerezni” – nyilatkozta a klub közösségi oldalain közétett interjúban a szentgyörgyi szakvezető.

A Sepsi folyamatosan úton van ezekben a hetekben, a székelyföldi csapat zsinórban negyedszer játszik idegenben, és Liviu Ciobotariu vezetőedző szerint a sok sérülés mellett ez a rossz sorozat egyik kiváltó oka.

A két csapat egyformán 12 ponttal áll, ám míg a Sepsi zsinórban négy mérkőzést vesztett, a hazaiak felszálló ágban vannak: egy hete a listavezető FCSB otthonában is pontot szereztek (2-2). Az Universitatea azonban hazai pályán eddig képtelen volt nyerni ebben az idényben (2 döntetlen, 3 vereség).

Négy nap után ismét Kolozsváron játszik bajnoki mérkőzést a Sepsi OSK, amely a CFR után májusi kupadöntős ellenfele, az Universitatea vendége lesz a román Superliga 12. fordulójában.

Újabb nagy pofonba szaladt bele a Sepsi OSK a román labdarúgó-élvonalban, a székelyföldi csapat augusztusból elhalasztott mérkőzésen Kolozsváron, a CFR otthonában szenvedte el zsinórban negyedik vereségét.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ U. CLUJ–SEPSI MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!