Román Kupa: a Csíkszereda nem jutott be a csoportkörbe

2023.08.30. 18:48
Jelena hiába fejelt gólt, csapata így is kikapott (Fotó: frf.tv)
Tíz nap alatt másodszor játszott Vajdahunyadon az FK Csíkszereda, és a bajnokság után a kupában is kétgólos vereséget szenvedett.

A második ligás székelyföldi csapat erősen tartalékos összeállításban ált ki a Corvinul otthonában, amely gyakorlatilag az első hét percben szerzett két góllal eldöntötte a továbbjutás kérdését. Az FK számára csupán szünet után, Jelena Richárd fejes góljánál csillant fel néhány pillanatra némi remény, de a hazaiak öt percen belül visszaállították a háromgólos előnyüket, a legvégén pedig Soufiane Jebari szabadrúgásgóljának már nem volt jelentősége.

Csíkszeredai oldalon az anyaországi játékosok közül Nagy János és Jelena Richárd végigjátszotta a mérkőzést, Szabó Bálintot és Pintér Bencét félidőben lecserélték, Makrai Gábor a 62., Babati Benjámin pedig a 72. percben állt be. Kelemen Dávid nem kapott szerepet a találkozón.

ROMÁN KUPA
4. FORDULÓ

Corvinul Hunedoara–FK Csíkszereda 4–2 (Hrezdac 2., M. Coman 7., Manolache 25. – 11-esből, Lupu 50., ill. Jelena 46., Jebari 90+3.)