FFT: Hazugság, hogy a Barcánál ötven edzésből nyolcon voltam ott! – Ronaldinho

B. Z.B. Z.
2020.09.17. 13:21
null
A trófeáktól a fogszabályozókig, John Terrytől a bűvészkedésig minden szóba került a flip-flap-király otthonában, aki 2012-ben riói házában fogadta a FourFourTwo-t, és az FFT olvasóinak kérdései között cselezgetett (Fotó: AFP)
A trófeáktól a fogszabályozókig, John Terrytől a bűvészkedésig minden szóba került a flip-flap-király otthonában, aki 2012-ben riói házában fogadta a FourFourTwo-t, és az FFT olvasóinak kérdései között cselezgetett.

 

Ízelítő a nagyinterjúból:

– Igaz, hogy a kutyáddal játszva tanultál meg focizni?
Alex Haden, Facebook
– Igaz! (Nevet.) A kutyámon élesítettem a cseleimet. Nagyon sokat játszottam a barátaimmal, és ha ők elfáradtak, a kutyámmal folytattam. Hogy jól játszott-e a kutya? Futott a labda után, és nem fáradt el!

– Mi villant át az agyadon, amikor elvégezted azt a bizonyos elhíresült szabadrúgást Anglia ellen a 2002-es világbajnokságon? Észrevetted, hogy David Seaman kicsivel a vonal előtt áll, vagy csak ösztönösen megérezted, esetleg hatalmas mákod volt?
Joe Blakey, Twitter
– Cafu hívta fel rá a figyelmemet, hogy a kapus mindig egy kicsit kijjebb áll, ezért már a meccs előtt elhatároztam, hogy ha adódik majd egy szabadrúgás a megfelelő pozícióból, azt rászúrom. Szerencsém is volt, hogy ott ment be, ahol bement. Az én elképzelésem szerint a másik oldalon esett volna be, de egy kicsit erősebbre sikerült a lövés.

– Mi történt közted és Samuel Eto'o között a Barcelonánál? Ő azt állította, hogy ötvenből nyolc edzésen vettél részt. Ez így volt?

Andy Cabe, e-mail
– Hazugság! (Nevet.) Hazugság! Mindig is szerettem edzeni, mindig is szerettem játszani, soha semmilyen problémám nem volt mindezzel.

– Mi késztetett arra, hogy felbonts egy kilencéves szerződést, ami egyébként 2014-ig a Barcánál tartott volna? Most is ott lennél, és hát elég jól megy a csapatnak.
Beijing Barça fan, e-mail
– Akkor már öt éve játszottam a Barcelonában, és valami újat akartam. Meg akartam ismerni az olasz labdarúgást. Szerettem volna a Milanban is játszani. Számomra a Barcelona a világ legjobb csapata, ezt évek óta töretlenül bizonyítja. Nagy öröm látni, hogy a barátaim boldogok, nézni, ahogy futballoznak, olyan foci ez, amit mindenki szívesen csodál. Szépen játszani, és nyerni: ez a legnagyobb ajándék egy labdarúgó számára.

A Ronaldinhóval készült teljes interjú elolvasható a FourFourTwo.hu-n, IDE KATTINTVA!

Legfrissebb hírek

Dupla Tízes: mennie kellene Péreznek? – így ment tönkre minden a Real Madridnál

Spanyol labdarúgás
1 órája

90 millió euró évente – Lewandowski ennyiért választhatja Szaúd-Arábiát

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 10:45

Nem lesz meg a 100 pontos bajnokság a Barcelonának

Spanyol labdarúgás
2026.05.13. 23:15

Az ezredforduló óta a Barcelona uralja a La Ligát

Spanyol labdarúgás
2026.05.12. 07:12

Gyász és ünnep – Somogyi Zsolt jegyzete

Spanyol labdarúgás
2026.05.12. 00:08

Nikolics: Vargára nagy jövő várhat az AEK-nál; Szélig Viktor büszke a Volánnál eltöltött 10 évére

E-újság
2026.05.11. 23:25

Flick büszke és nem felejti az estét, amelyen a Barcelona ismét bajnok lett

Spanyol labdarúgás
2026.05.11. 09:34

Dibusz: Tudtuk, hogy meg kell nyernünk a kupát; Szilágyi Áron: Ne kongassuk a vészharangot!

E-újság
2026.05.10. 23:45
Ezek is érdekelhetik