FFT: a brazil siker képlete: Romário+Bebeto=győzelem

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2020.07.28. 18:01
A brazil válogatott „ördögi párosa” ellenséges hangulatban érkezett az 1994-es világbajnokságra, de a közös célért mindent feláldozva végül különleges társak lettek.

Aki útban a világbajnokságra nem hajlandó két csapattársa mellett helyet foglalni a repülőgépen, azt könnyen a kicsinyesség koronázatlan királyává lehetne avatni. Ha Bebeto és Müller nem ismerte volna annyira alaposan Romáriót, minden bizonnyal megsértődtek volna.

Elvégre ugyanarról a fickóról beszélünk, aki a futballpályán, élő televíziós közvetítés keretében házasodott össze 17 éves barátnőjével, és aki négy meccsre szóló eltiltást kapott a Barcelonánál, miután megpofozta a Sevilla középpályását, Diego Simeonét.

Az 1994-es világbajnokság előtt ugyanez a gólerős csatár sikertelenül győzködte Carlos Alberto Parreira szövetségi kapitányt, hagyja ki Müllert a keretből, hogy helyette régi barátja, Edmundo bekerülhessen. Akkor egyébként Romáriót is emlékeztetni kellett arra, csak egy hajszál választotta el attól, hogy ő maradjon ki a keretből.

A teljes cikket elolvashatják a FourFourTwo.hu oldalán, ide kattintva!

Magazinunkat olvassa digitálisan a digitalstand.hu/fourfourtwo oldalon!

Legfrissebb hírek

A Braga is meghajolt a parádézó Ferencváros előtt; Győzelem nélkül – megégtek a héten az angol klubok a BL-ben

E-újság
2026.03.13. 00:44

Szalai Ádám: Sikerült jó irányba elmozdulni; Vitályos Viktor: Keményen megdolgoztam a külföldi szerződésért

E-újság
2026.03.03. 23:44

Toon Raemaekers: A Braga ellen is összejöhet a bravúr!; Összejött a magyaros párharc a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében

E-újság
2026.02.27. 23:40

A nyolcaddöntőért játszik a Ferencváros; Fenyő Noah visszatérne a Bundesligába

E-újság
2026.02.25. 23:59

Fradi: irány a legjobb 16!; Nyéki Balázs szerint ez minden idők legerősebb BL-je

E-újság
2026.02.19. 00:04

Szoboszlai Dominik visszatér; Mátéfi Eszter 60, Szalai György 75 éves

E-újság
2026.02.13. 23:50

Marco Rossi: Ebben a négyesben egy könnyű meccsünk sem lesz; Bódog Tamás: Kis túlzással jobban örültem a labdaszerzésnek, mint a gólnak

E-újság
2026.02.12. 23:45

Női pólósainknak a világbajnokon át vezet az út az Eb-döntőbe; Tóth Zita a 20 közé kerülhet

E-újság
2026.02.02. 23:35
Ezek is érdekelhetik