FFT: füstbe ment terv – mi történt Royston Drenthével?

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2019.03.01. 17:44
Amikor Hollandia U21-es válogatottja 2007-ben Európa-bajnok lett, azt beszélték, hogy megszületett az újabb aranygeneráció. A siker kirakatarca a Real Madrid egykori labdarúgója, Drenthe volt. Ám a dolgok nem a terv szerint alakultak.

Drenthe egyszer csak üzenetet kapott az ügyvédjétől: a Sparta Rotterdam a 2018–2019-es idényben megcélozza a holland első osztályt, és ehhez tapasztaltabb játékosokra is szüksége volna. Ha érdekli a lehetőség, most felszállhat a hajóra.

Royston Drenthe eltöprengett rajta. Két évvel korábban már visszavonult, mert ugyan még csak 29 éves volt akkor, de elege lett a labdarúgás világából, ami sokat ígért, de keveset adott neki. Gyakran még a járandóságát sem.

Nem a Sparta volt az első klub, amelyik megkörnyékezte a Real Madrid és a holland válogatott egykori üdvöskéjét, de kapott ajánlatokat a zene, a divat és a fitnesz világából is. Ezek után minek menjen vissza a futball berkeibe?

A Sparta klubvezetői jól ismerték őt, és azt is tudták, mivel motiválható. Bíztak is benne. Ennek ellenére mély meggyőződése volt, hogy jól döntött, amikor befejezte, és a háta mögött hagyta a rengeteg szívszorító élményt. Ott állt 31 évesen. Nem volt veszítenivalója, adhatott egy hetet a Spartának, aztán majd kiderül, mi lesz.

Talán pont ez lehet az útja a megváltás irányába.

A teljes cikket elolvashatja a FourFourTwo.hu-n, ide kattintva!

Legfrissebb hírek

A Braga is meghajolt a parádézó Ferencváros előtt; Győzelem nélkül – megégtek a héten az angol klubok a BL-ben

E-újság
2026.03.13. 00:44

Szalai Ádám: Sikerült jó irányba elmozdulni; Vitályos Viktor: Keményen megdolgoztam a külföldi szerződésért

E-újság
2026.03.03. 23:44

Toon Raemaekers: A Braga ellen is összejöhet a bravúr!; Összejött a magyaros párharc a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében

E-újság
2026.02.27. 23:40

A nyolcaddöntőért játszik a Ferencváros; Fenyő Noah visszatérne a Bundesligába

E-újság
2026.02.25. 23:59

Fradi: irány a legjobb 16!; Nyéki Balázs szerint ez minden idők legerősebb BL-je

E-újság
2026.02.19. 00:04

Szoboszlai Dominik visszatér; Mátéfi Eszter 60, Szalai György 75 éves

E-újság
2026.02.13. 23:50

Marco Rossi: Ebben a négyesben egy könnyű meccsünk sem lesz; Bódog Tamás: Kis túlzással jobban örültem a labdaszerzésnek, mint a gólnak

E-újság
2026.02.12. 23:45

Női pólósainknak a világbajnokon át vezet az út az Eb-döntőbe; Tóth Zita a 20 közé kerülhet

E-újság
2026.02.02. 23:35
Ezek is érdekelhetik