Eurofoci: a 3. ligástól hatot kaptak, a rekordert legyőzték

2015.07.05. 22:17
A norvég élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eliteserien) 15. fordulójának záró mérkőzésén a kiesés elől menekülő Bodö/Glimt hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Rosenborgot.

Érdekesség, hogy a Bodö/Glimt kifejezetten pocsék formában szerepelt júniusban, a kupában például 6–2-re kikapott a harmadosztályú Tromsdalentől, majd a bajnokságban két újabb vereség következett. Egy hete viszont megtört a sorozat, a Valerenga idegenbeli legyőzésével, most pedig a rekordbajnokot is két vállra fektette az együttes, így elmozdult a kiesőzónából.

Kovács Péter csapata, a Stömsgodset a Rosenborghoz hasonlóan a meccs elején hátrányba került, de végül fölényes sikert aratott. A magyar légióst nem nevezték az összecsapásra.

Az élmezőny állása: 1. Rosenborg 33 pont, 2. Stabaek 30, 3. Valerenga 27

Szlovéniában hozzánk hasonlóan Szuperkupa-meccset játszottak, és ahogyan a magyar változatban, itt is a kupagyőztes örülhetett a végén, a Koper gól nélküli 120 perc után tizenegyesekkel megverte a bajnok Maribort.

SZLOVÉN SZUPERKUPA
Koper–Maribor 0–0 – 11-esekkel: 3–2 a kupában például 6–2-re kikapott a harmadosztályú Tromsdalentől, majd a bajnokságban két újabb vereség következett. Egy hete viszont megtört a sorozat, a Valerenga idegenbeli legyőzésével, most pedig a rekordbajnokot is két vállra fektette az együttes, így elmozdult a kiesőzónából.