Ligue 1: a Honvéd korábbi brazilja volt a meccs hőse

2014.12.13. 22:26
A korábban a Bp. Honvédban futballozó Diego két gólt szerzett, csapata, a Reims az ő vezérletével győzte le 3–2-re az Eviant a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójának szombati játéknapján.

A brazil Diego lőtte csapata első és harmadik gólját, és amikor csapata hátrányba került, szögletből ő adta a gólpasszt Aissza Mandi egyenlítő fejesénél a hajrá kezdetén – ő volt a meccs embere.

Adamo Coulibalynak is volt némi szerepe a Lens bravúros pontszerzésében. Csapata korán kétgólos hátrányt szedett össze, de gyorsan jött a szépítés is – a korábbi debreceni gólkirály készítette elő Pierrick Valdivia találatát. A Lens még az első félidőben egyenlített, de a meccs hajrájában újra meg kellett ezt tennie.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
18. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Nantes–Bordeaux 2–1
(Veretout 23., Jug 66. – öngól, ill. Hansen 28. – öngól)
Reims–Evian-TG 3–2 (Diego 14., 80., Mandi 78., ill. Wass 57., Cambon 69.)
Montpellier–Lens 3–3 (Sanson 1., Barrios 16., Mounier 62., ill. Valdivia 18., Guillaume 35., Touzghar 79.)
Lorient–Metz 3–1 (J. Ayew 13., Guerreiro 37., Jeannot 45+1., ill. Ngbakoto 46.)
Bastia–Rennes 2–0 (Budebuz 45+1., Cahuzac 81.)

1. Olympique Marseille 17 12 2 3 36–15 21 38
2. PSG 17 10 7 0 32–12 20 37
3. Lyon 18 11 3 4 35–17 18 36
4. Saint-Étienne 17 9 5 3 19–12 7 32
5. Bordeaux 18 9 4 5 26–22 4 31
6. Rennes 18 8 4 6 20–21 -1 28