Fogadási csalás: 15 év eltiltást kapott a korábbi DVTK-csatár
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) a hivatalos honlapján hozta nyilvánosságra, hogy Észtországban 13, míg Szlovákiában két játékost eltiltottak, mert részt vettek mérkőzések manipulálásában. Az eltiltást a FIFA kiterjesztette mindegyik országra. Az egyik szlovákiai futballista korábban szerepelt Magyarországon is.
Észtországban két labdarúgó december 31-ig, tíz 2015. március 1-ig, míg egyikük, az orosz Jaroszlav Dmitrijev örök életre szóló büntetést kapott.
Szlovákiában két játékos inthet búcsút egy időre a futballnak: az ítélet szerint Ivan Hodúr 11, míg Rák Róbert 15 évig egyáltalán nem léphet kapcsolatba a sportággal. A két eltiltottat egyaránt 2011-es felkészülési mérkőzések manipulálásában találták bűnösnek.
A 36 éves, csatárként bevethető Rák korábban, 1998-ban játszott Magyarországon is, a Diósgyőr alkalmazottja volt. A szankcionált cselekmények idején Rák a nyitrai együttesben szerepelt, csapatkapitány is volt a klubban.
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után
Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!
Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n
Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00
Ezek is érdekelhetik

