UEFA: rekordszintű fizetések és veszteségek a kluboknál

MTI MTIMTI MTI
2013.02.04. 15:17
A veszteségek és a fizetések egyaránt rekordszintet értek el az európai futballkluboknál, az előbbi összeg 1.7 milliárd euróra rúg, a játékosok jövedelme pedig 8.6 milliárd eurót tesz ki.

Mindez a kontinentális szövetség (UEFA) által elkészített, az elmúlt öt évet vizsgáló és hétfőn nyilvánosságra hozott tanulmányból derül ki.

A kutatás szerint öt esztendő alatt a labdarúgók fizetése 40 százalékkal nőtt.

„Ha nem változtatnak a hozzáállásukon, a klubok nem kerülhetik el a csődveszélyt" – mondta Michel Platini, az UEFA francia elnöke, aki úgy fogalmazott: „létfontosságú" az európai egyesületek számára az úgynevezett pénzügyi fair play betartása.

„A költségek drasztikus csökkentése, a megszorítás a klubok számára a legnagyobb kihívás, és ez így is marad" – tette hozzá Platini.

Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t

Francia labdarúgás
2026.06.17. 19:47

„Tisztelettel, de határozottan elutasítjuk” – a vb újoncai bírálják az UEFA elnökét

Foci vb 2026
2026.06.15. 13:23

Továbbra sem vehetnek részt az európai kupákban az orosz labdarúgócsapatok

Minden más foci
2026.06.07. 11:38

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

Magyar Péter is ott volt a Bajnokok Ligája döntőjén – kép

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 22:19

Az UEFA-nál Vitinha lett a budapesti BL-döntő legjobbja

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 21:32

Az UEFA átalakítja a Nemzetek Ligáját és az Eb-, vb-selejtezők rendszerét is

Minden más foci
2026.05.20. 19:42
Ezek is érdekelhetik