Drága árat fizetett az FC Barcelona iránti rajongásáért egy 18 éves futballszurkoló Marokkóban.
Helyi tudósítások szerint a tanulónak az "Isten, haza, király" jelmondatot kellett volna felírnia a táblára az egyik órán, ő azonban ehelyett azt véste fel, hogy "Isten, haza, Barca". Az iskola felháborodott vezetősége azonnal értesítette a rendőrséget, majd hamarosan az ügyészség is bekapcsolódott, s a botrányosnak minősített viselkedésért végül másfél év börtönt kapott a meggondolatlan nebuló. Emberi jogi szervezetek az ügy napvilágra kerülése óta folyamatosan tiltakozó levelekkel bombázzák az igazságügyi minisztériumot és magát a megsértett uralkodót, VI. Mohamedet is, sőt, egyesek szerint jó lenne, ha a katalán klub is bekapcsolódna a fiatalember kiszabadítására szerveződött mozgalomba. A spanyol futballklubok, mindenekelőtt a Real Madrid és az FC Barcelona, nagyon népszerűek Marokkóban.
Legfrissebb hírek

As: nem kezdték jól a vb-t a Barcelona-játékosok
Foci vb 2026
2026.06.19. 19:27

Negyedik lett a Veszprém az ifi kézilabda BL-ben
Kézilabda
2026.06.14. 11:42
Ezek is érdekelhetik





