Euro 2008: ötgólos román győzelem az utolsó fordulóban

2007.11.21. 19:08
Kiszolgálta bukaresti közönségét a korábban már továbbjutott román labdarúgó-válogatott az EB-selejtezők utolsó mérkőzésén.
A román Florentin Petre ugrik át a becsúszó Nevil Dede fölött, amiért az albán játékos megkapta első sárga lapját
Reuters
Reuters

A G-csoportban már minden lényegi kérdés eldőlt korábban, a románokat elsősorban a csoportelsőség, a hollandok megelőzése motiválhatta.

A hazai csapat a szünetre 1-0-ás előnyre tett Nicolae Dica révén.Az 53. percben Gabriel Tamas szabadrúgásból kettőre növelte az előnyt.
A 60. percben a horvát Edo Trivkovic játékvezető kiállította az albánoktól Currit, ezután pedig nem lehetett megállítani a román támadókat.

Daniel Nicolae kétszer is beköszönt, és ugyan az albánok részéről Kapllani is betalált, de egy újabb albán kiállítás (Dede a 71. percben), és az azt követő büntető után csak az volt a kérdés: mennyi lesz a vége?

Nos, a vége a 6-1 lett, hiszen Dica lőhetett még egy büntetőt. Románia megnyerte csoportját.

2008-AS EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐK

G CSOPORT
Románia - Albánia 6-1 (Dica 22., 73. - a másodikat 11-esből, Tamas 53., Niculae 64., 66., Marica 71. - 11-esből, ill. Kapllani 65.)