Eb-selejtezők: az áramszünet után fordítottak a lengyelek

2007.10.13. 23:09
Kétgólos győzelmet aratott a lengyel labdarúgó-válogatott az Európa-bajnoki selejtezők A csoportjában Kazahsztán ellen. A félidőben még vezetett a kazah nemzeti tizenegy, ám a második játékrészben beindult a lengyel henger, s a hazai csapat megfordította a mérkőzést. A vége: 3-1.
A hős Ebi Smolarek volt, aki tíz perc alatt szerzett mesterhármast. A találkozó érdekessége, hogy az első félidőben áramszünet miatt elsötétült a stadion, így percekig állt a játék.A csoport másik meccsén Belgium hazai pályán játszott döntetlent Finnországgal.Korábban Portugália is nyert, így ebböl a csoportból nagy valószínűséggel a lengyel és a portugál válogatott fog kijutni az Eb-re.A G csoportban Szlovánia és Albánia játszott egymással gólnélküli döntetlent.