Miroslav Klose duplájával győzött a Nationalelf Cardiffban

2007.09.08. 22:35
Cardiffban 2-0-ra győzött, így három ponttal gazdagodott a német labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn. A mérkőzés hőse Miroslav Klose volt, aki a Nationalelf mindkét gólját szerezte.
Az itt éppen Gabbidonnal harcoló Miroslav Klose két góljával eldöntötte a mérkőzést
Reuters
Reuters

A német válogatottra nehéz meccs várt, Joachim Löw legénysége Cardiffban lépett pályára Európa-bajnoki selejtezőn.

Jól indult a vendégeknek a mérkőzés, a hatodik percben Kuranyi lőtt középre, és csatártársa, Miroslav Klose 13 méterről kapura lőtt. A labda a jobb sarokban kötött ki.

A félidő további részében is a német csapat maradt fölényben, de sem ők, sem a walesiek nem tudtak százszázalékos gólhelyzetet kialakítani.

Szünetben a németeknek le kellett cserélni az Eastwooddal összefejelő Pandert, míg John Toshack a támadójátékát próbálta feljavítani Earnshaw beállításával.

A 60. percben növelte előnyét a német együttes, Hilbert adott be jobbról, labdája megtalálta Klose fejét, és a német gólgyáros hét méterről nem is hibázott

Joachim Löw együttese a hátralévő időben magabiztosan tartotta előnyét, és begyűjtötte a három pontot.

EB-SELEJTEZŐ

D CSOPORT
Szlovákia - Írország 2-2 (Klimpl 38., M. Cech 90. ill. Ireland 7., K. Doyle 58.)
Wales-Németország 0-2 (Klose 6., 60.)
San Marino-Csehország 0-3 (Rosicky 33., Jankulovski 74., Koller 90.)