A magyar női futsalválogatott ismét kikapott az olaszoktól

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2026.03.21. 20:52
null
Ezúttal kétszer bevette az olaszok kapuját a magyar válogatott (Fotó: valogatott.mlsz.hu)
Szombaton a magyar női futsalválogatott felkészülési mérkőzésen 6–2-es vereséget szenvedett a tavalyi vb-résztvevő olasz csapattól a Sterbinszky Amália Sportcsarnokban.

A csütörtöki sima olasz győzelem (0–9) után szombaton ismét megmérkőzött egymással Magyarország és Olaszország női futsalválogatottja Angyalföldön. Ezúttal a mieink kicsit szorosabbá tudták tenni a meccset, Hardon Rita és Szabó Bernadett is betalált, de az ellenfél újfent magabiztosan, 6–2-re nyert.

„Hat alapemberünket kellett pótolnunk az összetartáson, ezért több újonc is pályára lépett a meccseken, és az ebből adódó tapasztalatlanság meg is látszott a teljesítményünkön – mondta a szombati mérkőzés után Frank Tamás szövetségi edző az mlsz.hu-nak– Az első meccsen nem tudtuk felvenni a ritmust az olaszokkal, akik nagyon korán eldöntötték a találkozót, a mérkőzés végére pedig mentálisan és fizikailag is elfáradt, szétesett a csapat. A mai összecsapáson már egész más arcunkat mutattuk, tegnap sikerült rendezni a sorokat, és sokkal jobb teljesítményt nyújtottunk, de jelenleg reális a négygólos különbség az olaszok javára. A vereségek ellenére hasznos volt a két találkozó, az átalakuló keret tagjai megtapasztalhatták, mi az a szint, amire a nemzetközi porondon számítanunk kell a közelgő Eb-selejtezőkön.”

 

Legfrissebb hírek

A magyar női futsalválogatott ötödik lett a horvátországi felkészülési tornán

Magyar válogatott
2026.06.21. 15:42

Távozik a Veszprém futsalcsapatának vezetőedzője

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 15:14

Kiütötte a DEAC-ot az ötödik meccsen, a Veszprém a bronzérmes a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.12. 21:06

Simán nyert Nyíregyházán, története során először bajnok az Újpest a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.08. 21:37

Futsal NB I: nyert a Veszprém, ötödik mérkőzés dönt a bronzéremről

Labdarúgó NB I
2026.06.08. 20:07

Fordított az Újpest, megőrizte pályaelőnyét a Nyíregyházával szemben a futsal NB I döntőjében

Labdarúgó NB I
2026.06.04. 20:38

Futsal NB I: kiütéses sikerrel egyenlített a döntős párharcban a Nyíregyháza az Újpest ellen

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 22:09

Futsal NB I: a hosszabbítás végén ollózós góllal egyenlített a DEAC a bronzcsatában – videó

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 20:31
Ezek is érdekelhetik