Marco Rossi: Még utána kell járjunk, mi nem klappolt az utolsó tíz percben

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
• Baki
2025.06.10. 20:45
null
Fotó: Árvai Károly
Mint arról beszámoltunk, a magyar labdarúgó-válogatott kedden 2–1-es sikert aratott Azerbajdzsánban felkészülési mérkőzésen, így a mieink öt nyeretlen találkozó után újra győzelemnek örülhettek. A meccs után a két szövetségi kapitány nyilatkozott a sajtótájékoztatón.

Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya

– A lényeg, hogy megvan a győzelem, nem igaz?
Megérdemelten győztünk. Sok helyzetünk volt, csak több gólt kellett volna szereznünk. Összességében az történt a pályán, amire számítottam. Mi határoztuk meg a mérkőzés ritmusát, leszámítva az utolsó tíz percet. Akkor már némi szerencse is kellett, hogy megtartsuk előnyünket, az ellenfél több helyzetet is kidolgozott a kapunk előtt, az utolsó pillanatig küzdöttek.

– Ezúttal négy védővel játszatta a csapatot. Elégedett a látottakkal?
Megfelelően teljesítettünk. A mozgások jók voltak, a támadásaink működtek. De annak még utána kell járjunk, mi nem klappolt az utolsó tíz percben. Ami az ellenfél gólját illeti, nem láttam, de a játékvezető a mérkőzés után elnézést kért az öltözőfolyosón. Egyértelműen kezezés előzte meg a hazaiak gólját.

– A kapus Tóth Balázs bemutatkozott a válogatottban, majd a helyére beálló Szappanos Péternek nagyokat kellett védenie. Mit szól a teljesítményükhöz?
Mind a két kapus hiba nélkül hozta le a mérkőzést. Tóth Balázs és Szappanos Péter is rászolgált a bizalomra. Remélem, utóbbi marad Magyarországon, vagy valahol Európában véd tovább, nem pedig szaúdi klubcsapatában.


Fernando Santos, az azeri válogatott szövetségi kapitánya

– Újabb vereség, újabb elszalasztott esély. Csalódott?
Inkább bosszús. A megfogalmazás jó, sajnos valóban elszalasztottunk egy esélyt. Egy egyes állásnál is akadtak helyzeteink, de a végén voltunk igazán veszélyesek. Sajnálom, hogy nem jött össze legalább a döntetlen. Az utolsó percekben mentünk előre, ott voltunk a magyar csapat kapuja előtt, kellett volna egy kis szerencse az újabb gólhoz.

– A döntetlent megérdemelte volna a csapata?
Egyértelműen jobbak, erősebbek a magyarok, remek labdarúgóik vannak. Megpróbáltuk kihozni a maximumot ebből a mérkőzésből – és tanultunk belőle.

– Miben kell fejlődniük, hogy megszülessen az első azeri győzelem az ön irányításával?
Támadásban és védekezésben egyaránt. Ellenfelünk többet birtokolta a labdát, főként ők támadtak. Ez a mérkőzés megfelelően szolgálta a felkészülésünket.

 

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
AZERBAJDZSÁN–MAGYARORSZÁG 1–2 (1–2)
Mardakan, Dalga Aréna, 1200 néző. Vezette: Simuszik (fehérorosz)
AZERBAJDZSÁN: Cafarov – A. Hüseynov, J. Hüseynov (Akhundzade, 55.), Mustafazade, Dashdamirov – Nuriiev (Abdullazade, 69.), Makhmudov, Ibrahimli (Rustamli, 85.), Cafarguliyev (T. Bayramov, 55.) – Emreli (Kh. Aliyev, 69.), Dadasov (Gurbanli, 69.). Szövetségi kapitány: Fernando Santos
MAGYARORSZÁG: Tóth B. (Szappanos, 58.) – Nego (Styles, 72.), Orbán, Dárdai M., Nagy Zs. – Bolla (Osváth, 58.), Schäfer (Csongvai, 85.), Tóth A. (Dárdai B., 58.) – Szoboszlai, Sallai (Csoboth, a szünetben) – Varga B. Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Gólszerző: Dadasov (7.), ill. Varga B. (5.), Szoboszlai (33.)

 

Legfrissebb hírek

Schäfer András: Rosszul játszottunk, nem volt meg a kellő intenzitás

Magyar válogatott
2026.06.10. 07:56

„Tízpontos” felkészülés – Bodnár Zalán jegyzete

Magyar válogatott
2026.06.09. 23:15

Marco Rossi: Kazahsztán gyakorlatilag agresszív transzban játszotta végig a mérkőzést

Magyar válogatott
2026.06.09. 22:45

Marco Rossi: A szurkolók megérdemlik, hogy közelről lássák a játékosokat

Magyar válogatott
2026.06.08. 18:52

Ígéretes kazah fiatalok kaphatnak lehetőséget Debrecenben

Magyar válogatott
2026.06.08. 10:08

Marco Rossi a bravúrokat bemutató Yaakobishvili Áront és a hibája után stabilan játszó Osváth Attilát is megdicsérte

Magyar válogatott
2026.06.05. 22:40

Győzelem Azerbajdzsán ellen, a magyar női labdarúgó-válogatott feljutott a B-ligába a vb-selejtezőben

Magyar válogatott
2026.06.05. 17:53

A Rossi-korszak nyitányát és a rossz emlékű Leekens-érát idézi a válogatottra váró finn, kazah páros

Magyar válogatott
2026.06.05. 13:24
Ezek is érdekelhetik