U21-es Eb-selejtező: a mieink három góllal nyertek Máltán

2023.09.12. 19:43
(Fotó: Facebook/MLSZ)
A magyar U21-es labdarúgó-válogatott 3–0-s sikert aratott Máltán az Európa-bajnoki selejtezősorozat 2. fordulójában a B-csoportban.

Csak öt játékos maradt a Kazahsztán elleni győztes Európa-bajnoki selejtezőhöz képest a magyar U21-es válogatott kezdő tizenegyében a Málta elleni idegenbeli összecsapásra. Gera Zoltán szövetségi edző nagyot húzott azzal, hogy csatasorba állította Kocsis Dominikot, a Bp. Honvéd szélsője ugyanis már a 3. percben betalált. A magyar csapat irányította a játékot, ám a helyzetek kidolgozása a kazahok elleni találkozóhoz hasonlóan nehézségekbe ütközött, a bekkelő hazai védelem feltörése csak elvétve sikerült. A kispestiek tehetsége azonban a játékrész végén is villant, s megduplázta az előnyt – mindkét gólja előtt az MTK-s Kovács Mátyástól kapott labdát, aki aztán a harmadik gólunkat szerezte. A fordulás után veszélyesebben futballoztak játékosaink, és a hajrában újabb gólt értek el, így 3–0-s győzelmet arattak hatodik kalapos ellenfelük otthonában.

Magyarország tehát sikerrel vette az első két erőpróbáját, és két kötelező győzelmet követően várhatja az októberi Eb-selejtezős folytatást Skócia és Belgium ellen.

U21-ES EB-SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ
B-CSOPORT
MÁLTA–MAGYARORSZÁG 0–3 (0–2)
Paola, 150
néző. Vezette:  Marek Radina (Kamil Hajek, Jan Vána) – csehek
MÁLTA:   Sacco – Ellul (Leonardi, 89.), Vassallo, Spiteri – Garzia, A. Borg (Sciberras, 68.), J. Micallef (Bondin, 89.), N. Micallef (Mohnani, 78.) – Vaselji (Carbone, 89.), Tuma, Zammit
Szövetségi edző: Ivan Woods
MAGYARORSZÁG: Hegyi – Balogh B., Iyinbor, Csinger – Kovács M., Kovács B., Baráth P. (Eördögh, 78.), Kerezsi (Komáromi, 78.) – Katona B. (Vitális, 64.), Lisztes K. (Németh A., 64.), Kocsis D. (Vancsa, 85.)
Szövetségi edző: Gera Zoltán
Gólszerző:    Kocsis D. (0–1)  a 3., Kocsis D. (0–2) a 41., Kovács M. (0–3) a 85. percben

Az állás: 1. Spanyolország 6 pont (7–0), 2. MAGYARORSZÁG 6 (5–0), 3. Belgium 3 (1 mérk.), 4. Skócia 0 (0–1, 1), 5. Kazahsztán 0 (0–3), 6. Málta 0 (0–9)