U17-es Eb: Teljesen más mérkőzés lesz – Szélesi Zoltán

BABJÁK BENCEBABJÁK BENCE
Vágólapra másolva!
2017.05.13. 21:27
Mint ismert, kedden Magyarország–Franciaország mérkőzést rendeznek az 5. helyért, egyben a világbajnoki szereplésért a Horvátországban zajló U17-es labdarúgó Európa-bajnokságon. Íme, Szélesi Zoltán szövetségi edző előrejelzése!

„A pénteki vereség után érhetően csalódottak voltak a játékosok, az a feladatunk, hogy ismét olyan állapotba hozzuk őket, hogy készen álljanak a nagyon fontos keddi meccsre – mondta Szélesi Zoltán szövetségi edző. – Az erőviszonyok alapján számítottam rá, hogy ismét találkozunk a franciákkal, ugyanakkor nem érdemes kiindulni az első csoportmeccsből, a mostani ugyanis teljesen más találkozó lesz. Elsőre talán kissé lebecsült minket ellenfelünk, ezúttal aligha esik ugyanebbe a hibába, ráadásul mi sem tudunk teljesen ugyanúgy készülni, ahogy korábban, elvégre eltiltás miatt Szoboszlai Dominikre, Csonka Andrásra és Majnovics Martinra sem számíthatok. A torna előtt is elmondtam, hogy a francia válogatott előrébb tart nálunk, ezt az állapotot nem lehet másfél hét alatt megváltoztatni, de ahogy az első csoportmeccsen, úgy kedden is mindent megteszünk a győzelemért.”Szélesi Zoltán szövetségi edző. – Az erőviszonyok alapján számítottam rá, hogy ismét találkozunk a franciákkal, ugyanakkor nem érdemes kiindulni az első csoportmeccsből, a mostani ugyanis teljesen más találkozó lesz. Elsőre talán kissé lebecsült minket ellenfelünk, ezúttal aligha esik ugyanebbe a hibába, ráadásul mi sem tudunk teljesen ugyanúgy készülni, ahogy korábban, elvégre eltiltás miatt Szoboszlai Dominikre, Csonka Andrásra és Majnovics Martinra sem számíthatok. A torna előtt is elmondtam, hogy a francia válogatott előrébb tart nálunk, ezt az állapotot nem lehet másfél hét alatt megváltoztatni, de ahogy az első csoportmeccsen, úgy kedden is mindent megteszünk a győzelemért.”

A korosztályos nemzeti csapat szakmai stábja szombaton sem változtatott a jól bevált rutinon, ugyanaz volt a program, mint a korábbi meccsek másnapján. A játékosokat két csoportra osztották a reggeli edzésen: akik a Törökország ellen 1–0-ra elveszített negyeddöntőben nagyobb terhelést kaptak, az edzőteremben végeztek regenerációs gyakorlatokat, a többiek pedig a füves edzőpályán gyakoroltak.

A délelőtti edzést ebéd, majd csendes pihenő követte, és délután kettőkor a játékosok már úgy vonulhattak a szobáikba, hogy tudták: kedden érdekeltek lesznek a vb-részvételért rendezendő playoffmeccsen, este pedig – mint jeleztük – az is kiderült, hogy Németország továbbjutása miatt az első csoportmeccsen 3–2-re legyőzött francia válogatott lesz az ellenfél.

Legfrissebb hírek

Birkózás: öt érem a szkopjei U17-es Európa-bajnokságon

Utánpótlássport
10 órája

Birkózás: Kovács Keve bronzérmes a szkopjei U17-es Eb-n

Utánpótlássport
2025.06.11. 20:17

Nem fest jól az U21-es válogatott idei mérlege az őszi korosztályváltás óta

Magyar válogatott
2025.06.10. 12:05

Birkózás: érmes reményekkel vágnak neki az U17-esek a szkopjei Eb-nek

Utánpótlássport
2025.06.08. 09:01

Az albánok elleni összecsapáson már eredménykényszerben az U21

Magyar válogatott
2025.06.05. 08:38

Kilenc év után újra Portugália lett az U17-es korosztály Európa-bajnoka

Minden más foci
2025.06.01. 22:47

Franciaország és Portugália vívja az U17-es labdarúgó Eb döntőjét

Minden más foci
2025.05.29. 22:43

U21-es válogatott: először együtt a keretben Yaakobishviliék

Magyar válogatott
2025.05.21. 17:18
Ezek is érdekelhetik